События в миреua.interfax.com.uaJun 25

США готують нові мита для товарів європейського експорту загальним обсягом $ 3,1 млрд

nk_hauz/-mae6tl4mo0deyuxu8pn.jpg

Адміністрація президента США Дональда Трампа може обкласти новими митами чергову порцію товарів європейського експорту обсягом понад $ 3,1 млрд євро в рік як наступний крок у суперечці з Євросоюзом щодо субсидування авіабудівних компаній.

Ці дії можуть вилитися в масштабну трансатлантичну торговельну війну вже цього літа, пише агентство Bloomberg.

Офіс торгового представника США оприлюднив попередній список з 30 видів товарів, для яких можуть бути введені мита в розмірі до 100%, включно з оливками, кавою, шоколадом, кондитерськими виробами та алкогольними напоями. Крім того, запропоновано ще більше підняти мита для європейських товарів, щодо яких вже діють підвищені тарифи, які складають нині від 15% до 25%.

Пропозицію торговельного представника США відкрито для публічного обговорення до 26 липня.

Як повідомлялося, в жовтні 2019 року Світова організація торгівлі (СОТ) дозволила США обкласти митом товари європейського експорту загальним обсягом $ 7,5 млрд, прийнявши рішення на користь Штатів, які заявляли про незаконне субсидування Євросоюзом авіабудівного концерну Airbus SE.

СОТ незабаром повинна прийняти рішення за аналогічним позовом ЄС, який обвинувачує США в субсидуванні авіаконцерну Boeing. Брюссель розраховував, що СОТ оприлюднить своє рішення вже в цьому місяці, однак, цілком можливо, що це відбудеться не раніше вересня, пише газета Financial Times. Постанова СОТ за позовом ЄС має дозволити європейським країнам ввести власні мита щодо товарів американського експорту.

Рішення СОТ повинні створити стимул для врегулювання сторонами взаємних претензій шляхом переговорів, однак експерти не виключають можливості ескалації торгового конфлікту між США і ЄС.

Новий список товарів, для яких плануються додаткові американські мита, містить продукцію Франції, Німеччини, Іспанії, а також Великої Британії, яка на момент винесення рішення СОТ за позовом Штатів була частиною ЄС.

У разі прийняття нових пропозицій торгового представника США в програші виявляться європейські люксові бренди, включно з Givenchy, LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton і Hermes, а також виробники алкоголю Remy Cointreau, Pernod Ricard і Diageo.

Нові мита також можуть бути введені стосовно німецького пива.

Відповідно до рішення СОТ, Вашингтон може вводити мита в розмірі до 100% на європейські товари, список цих товарів може змінюватися в рамках ліміту на сукупний обсяг їх експорту в $ 7,5 млрд. Штати, однак, поки обмежували додаткові мита рівнем у 25 %.

Нині в США діють 15% мита на імпорт літаків з європейських країн, а також 25% мита на широке коло продовольчих товарів - від молочних продуктів та сирів до фруктів і оливкового масла, деяких видів обладнання і одягу.

💬 Последние комментарии
---
на самом деле не все так просто -теперь Украина не сможет обвинять ЛДНР при применении ими ударных бпла...А РФ сможет обвинить Турцию в эскалации на Донбассе....Так то это только первый ход в партии....
Каменяр
Мова йде про перші ТИСЯЧІ одиниць зброї, поставлені Росією ще в травні - червні 2014 рокую Почитай https://eot.su/node/17392 або послухай та подивись https://youtu.be/UOvWNTOKX2c
Игбун Хохлов
Хохлопидар, они нарушили государственную границу. Пограничники приказали им сдаться, а они убегать начали. Абсолютно законные и правильные действия по задержанию. Так с нарушителями поступают во всем мире. Чего тебе, быдло, не понятно?
Каменяр
ЗА ЧТО УБИЛИ ЛЮДЕЙ? ЕСЛИ ЧЕЛОВЕК ИСПУГАЛСЯ И УБЕГАЕТ - ТО ЕГО ДОЛЖНЫ РАССТРЕЛЯТЬ??? по какому закону? ДЕТИ ЧАСТО ПУГАЮТСЯ И УБЕГАЮТ К МАМЕ, ПРЯЧУТСЯ ЗА МАМУ. ИХ ЧТО, НАДО ВСЕХ РАССТРЕЛИВАТЬ?
е
Сказал тот для кого телевизор истинна в первой инстанции....диванный воин, блин...
е
Вот и ответ...пока информацию получаешь из телевизора, а не от общения с реальными людьми толку от тебя не будет...
е
Ага, те самые тысячи которых даже ОБСЕ не нашло, хотя очень старалось... А про оружие поставляемые из-за рубежа тебе бы промолчать..одни джавелины и снайперские винтовки чего стоят...
Авторские статьи