События в миреua.interfax.com.uaJun 16

США хочуть тісніших відносин з Тайванем, але без докорінних змін у регіональній політиці - держдеп

Сполучені Штати хотіли б продовжити всебічний розвиток відносин з Тайванем, але при цьому обмежитися чинними угодами, заявив у вівторок кандидат на пост помічника держсекретаря США у справах Східної Азії і Тихого океану Деніел Крітенбрік.

nk_hauz/-mciivpjsfit_m4rfzqu.jpg

"На нас покладено обов'язки і далі розвивати наші міцні відносини з Тайванем у кожному секторі", - наводять західні ЗМІ його слова на слуханнях у сенаті, присвячених його затвердженню на посаді.

На питання, чи підтримує він зміни в політиці США на цьому напрямі, Крітенбрік відповів, що політика американської адміністрації протягом багатьох десятиліть відповідає завданням гарантування безпеки і стабільності Тайваню і Тайванської протоки.

Водночас він зазначив на зростанні "агресивної і загрозливої поведінки" Пекіна щодо Тайваню і зазначив, що в цих обставинах відповідь США повинна бути вивіреною.

"Але я впевнений, що рамки (політики - ІФ), які у нас є, і виконання зобов'язань із "Закону про відносини з Тайванем", дає нам засоби, щоб це зробити", - запевнив він.

"Закон про відносини з Тайванем" було ухвалено 10 квітня 1979 р Конгресом США для підтримки Тайваню, в якому, зокрема, передбачені зобов'язання Вашингтона щодо гарантування безпеки Тайваню.

Тайванське питання виникло в 1949 році, коли була проголошена комуністична Китайська Народна Республіка, а частина партії Гоміндан влаштувалася на острові Тайвань. Пекін наполягає на "принципі одного Китаю", згідно з яким не можна одночасно визнавати і КНР, і Китайську Республіку на Тайвані. До того ж майже у всіх великих державах є неофіційні культурні та економічні офіси Тайбею.

Це питання є одним із найбільш чутливих у відносинах США і Китаю. Однак Тайвань користувався безпрецедентною підтримкою адміністрації попереднього президента Дональда Трампа, включно з активізацією продажу зброї та візитів американських вищих посадових осіб у Тайбей.

ЗМІ нагадують, що адміністрація президента США Джо Байдена також підсилює підтримку Тайваню, зокрема намагаючись домогтися його включення в різні міжнародні органи. Також США знову почали торгові переговори з Тайванем, заморожені ще при американському президенті Бараку Обамі.