США хочуть тісніших відносин з Тайванем, але без докорінних змін у регіональній політиці - держдеп
События в миреua.interfax.com.ua16 июня 2021

США хочуть тісніших відносин з Тайванем, але без докорінних змін у регіональній політиці - держдеп

Сполучені Штати хотіли б продовжити всебічний розвиток відносин з Тайванем, але при цьому обмежитися чинними угодами, заявив у вівторок кандидат на пост помічника держсекретаря США у справах Східної Азії і Тихого океану Деніел Крітенбрік.

"На нас покладено обов'язки і далі розвивати наші міцні відносини з Тайванем у кожному секторі", - наводять західні ЗМІ його слова на слуханнях у сенаті, присвячених його затвердженню на посаді.

На питання, чи підтримує він зміни в політиці США на цьому напрямі, Крітенбрік відповів, що політика американської адміністрації протягом багатьох десятиліть відповідає завданням гарантування безпеки і стабільності Тайваню і Тайванської протоки.

Водночас він зазначив на зростанні "агресивної і загрозливої поведінки" Пекіна щодо Тайваню і зазначив, що в цих обставинах відповідь США повинна бути вивіреною.

"Але я впевнений, що рамки (політики - ІФ), які у нас є, і виконання зобов'язань із "Закону про відносини з Тайванем", дає нам засоби, щоб це зробити", - запевнив він.

"Закон про відносини з Тайванем" було ухвалено 10 квітня 1979 р Конгресом США для підтримки Тайваню, в якому, зокрема, передбачені зобов'язання Вашингтона щодо гарантування безпеки Тайваню.

Тайванське питання виникло в 1949 році, коли була проголошена комуністична Китайська Народна Республіка, а частина партії Гоміндан влаштувалася на острові Тайвань. Пекін наполягає на "принципі одного Китаю", згідно з яким не можна одночасно визнавати і КНР, і Китайську Республіку на Тайвані. До того ж майже у всіх великих державах є неофіційні культурні та економічні офіси Тайбею.

Це питання є одним із найбільш чутливих у відносинах США і Китаю. Однак Тайвань користувався безпрецедентною підтримкою адміністрації попереднього президента Дональда Трампа, включно з активізацією продажу зброї та візитів американських вищих посадових осіб у Тайбей.

ЗМІ нагадують, що адміністрація президента США Джо Байдена також підсилює підтримку Тайваню, зокрема намагаючись домогтися його включення в різні міжнародні органи. Також США знову почали торгові переговори з Тайванем, заморожені ще при американському президенті Бараку Обамі.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Ах ,ах а 1991 год и 12 июня 1990 года забыл, склеротик.
Елена
Свобода есть осознанная необходимость,у Роджера только одна необходимость-поесть от пуза,ну ещё попить дорогой алкоголь.
Грета Тунбер
Ну, смотри. Мучать кроликов запрещено законами потомков Ноя. Нарушение закона карается смертью. Во-первых, мы спасаем кроликов. Во-вторых, избавляемся от украинских ученых. Одним выстрелом убиваем двух зайцев. Это выгодное дело для потомков Ноя.
ЖИРИНОВСКИЙ ВАШ ВЫХОД
Жириновский обещал Днепр перекрыть... Интересно, как бы взвыли все русофобские страны? А ведь стоит сейчас подогнать пару бульдозеров к берегу Днепра и такое начнётся, что мама не горюй!
Луна-2
Свобода Слова основана на свободе выбора -что хочу, то и пишу.И куда хочу -туда и пишу.И не затыкании рта другим -у ТЕБЯ СО СВОБОДОЙ СЛОВА, УВАЖАЕМАЯ НЕ ОЧЕНЬ - САМА ПИШЕШЬ А ДРУГИМ РОТ ЗАТЫКАЕШЬ - ЧАО !!!
Луна-2
ах ученые, они такие вченые... особенно на Украине. еще украинские ученые рассказывают ну очень удивительные сказочки про пра- пра -пращуров украинцев - древних шумерах, которые, представьте себе, выкопали черное море одними лопатами и что ИИСУС хРИСТОС - ЭТО НА САМОМ ДЕЛЕ Иисус Христенко из Галичины -это ведь тоже не гуманно -врать и вешать лапшу на уши таким щирым хохлам ,Вроде вас, защитницы - экологической системы.. ч
Грета Тунберг
Нужно их отдать украинским ученым. Для опытов.