События в миреua.interfax.com.uaAug 14

США підтримали Литву в ситуації, що склалася у відносинах Вільнюса з Пекіном

nk_hauz/dLO83GnnR.jpeg

Перший заступник держсекретаря США Венді Шерман заявила про підтримку Сполученими Штатами позиції Литви в умовах загострення відносин Вільнюса з Китаєм у зв'язку з рішенням литовської влади відкрити в країні офіційне представництво Тайваню, повідомив американський держдепартамент.

Під час бесіди з главою МЗС Литви Шерман сказала, що Сполучені Штати "рішуче солідарні" з Литвою, як союзником у НАТО і партнером тоді, коли Китай застосовує щодо Литви "силові методи".

Раніше Китай офіційно повідомив, що відкликає свого посла в Литві і зажадав від Вільнюса відкликати свого з Пекіна.

МЗС КНР заявило, що останнім часом литовський уряд, незважаючи на неодноразові попередження про необхідність дотримання інтересів Китаю, оголосило, що дозволить тайванській владі створити в Литві структуру під офіційною назвою "представництво Тайваню в Литві".

"Цей крок грубо порушує дух комюніке про встановлення дипломатичних відносин між двома країнами, завдає серйозної шкоди суверенітету і територіальної цілісності Китаю", - йдеться в заяві китайського МЗС.

Китай закликав Литву "негайно змінити неправильне рішення, вжити практичних заходів для усунення негативних наслідків і не рухатися невірним шляхом".

Китайські ЗМІ, коментуючи рішення Литви, зазначили, що Вільнюс "відкрито спровокував Китай", з яким у нього "колись були чудові стосунки".

Вони звернули увагу, що у Литви є серйозні проблеми у відносинах з Росією. В результаті рішення про представництво Тайваню Литва "тепер є ворогом двох великих держав одночасно", повідомили вони.

У коментарях наголошується: "Ці помилки мають бути негайно виправлені, а несприятливі наслідки усунуті. Тайванське питання є для Китаю "червоною рискою", в ньому немає місця для компромісів. В іншому випадку наслідки будуть більш суворими".

💬 Последние комментарии
Елена
Посмотри на Китай , никто не говорит что не надо было менять,надо, всё развивается и социализм тоже развивается,не стоит на месте, дикий запад помнишь?так и здесь, офигеть,на пальцах объяснять надо.
Елена
У России и союзников то и нет,даже вассалов, живёте в мире иллюзий, славного прошлого,а в Кремле то власовская власть,сотни миллиардов долларов из России каждый год уходят на Запад и это лучший показатель командорской власти которая делает вид что она национальная и независимая.,так и вижу независимость России от Запада,как там импортозамещение пошло? хреново,это ещё мягко сказано.
гость
Не гадь петро.......
е
в задаче спрашивается с кем теперь дружить начнет эта самая Франция?? Елена, ау.... не подскажешь с кем?
Рагуль
Шлюхи борются за благосклонность своего сутенёра.
е
шо, обосралась вместе со своими хозяевами? причитать начала.... Тебе тупой тут Оззи все написал.. добавить еще твоего бреда или хватит с тебя??? Ты за свои слова когда ответишь, а?
Гость
И если поживём... и как-то так.