США: РЕСПУБЛІКАНЦІ ВЕДУТЬ СУПЕРЕЧКИ З ПРИВОДУ СТВОРЕННЯ КОМІСІЇ ДЛЯ РОЗСЛІДУВАННЯ ШТУРМУ КАПІТОЛІЮ
События в миреintvua.com25 мая 2021

США: РЕСПУБЛІКАНЦІ ВЕДУТЬ СУПЕРЕЧКИ З ПРИВОДУ СТВОРЕННЯ КОМІСІЇ ДЛЯ РОЗСЛІДУВАННЯ ШТУРМУ КАПІТОЛІЮ

Республіканці в Конгресі почали дискусію про необхідність створення незалежної комісії для розслідування нападу на Капітолій, що мав місце 6 січня. При цьому один із законодавців попередив, що відмова від створення такої комісії може погіршити перспективи партії на виборах 2022 року.

Ініціатива зі створення комісії була недавно схвалена підконтрольною демократам Палатою представників за підтримки 35 республіканців. Однак лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл висловив незгоду з законопроектом, обговорення якого в Сенаті очікується в найближчі дні.

«Вважаю, республіканці в Сенаті вирішать, що поки рано створювати таку комісію», - заявив сенатор Рой Блант, член керівної команди Макконнелла, виступаючи на каналі Fox News.

На думку Бланта і Макконнелла, розслідувань, які вже проводять два комітету Сенату, досить для вирішення питань безпеки Капітолію. Інші наполягають, що комісія необхідна для вивчення питання про те, чи прийняв президент Дональд Трамп заходи, щоб зупинити насильство, коли воно розгорталося.

«У чому наш пріоритет? У тому, щоб забезпечити безпеку Капітолію, зрозуміти, що потрібно зробити, щоб краще підготувати поліцію Капітолію, вирішити, що ми хочемо робити в майбутньому? - запитав Блант. - Або пріоритет в тому (на мій погляд, це зажадає декількох років), щоб встановити, що відбувалося в Білому домі? »

Слова Бланта посилили сумніви в тому, що демократам в Сенаті вдасться заручитися підтримкою десяти республіканців, необхідною, щоб дати хід законопроекту. У 100-місцевому Сенаті, де місця між демократами і республіканцями розділені рівно 50 на 50, для прийняття більшості законопроектів потрібно 60 голосів.

На думку сенатора Сьюзан Коллінз, що належить до Республіканської партії, законопроект може просунутися вперед, якщо в нього внести зміни про двопартійному кадровому забезпеченні комісії і встановленні терміну її роботи - до кінця року.

Республіканці побоюються, що комісія буде утримувати увагу громадськості на насильстві в Капітолії і може розкрити нові деталі реакції Трампа на надзвичайну ситуацію, що може зіпсувати думку виборців про республіканських кандидатів на проміжних виборах 2022 року.

Написать комментарий