События в миреua.interfax.com.ua27 февр.

США вводять візові санкції щодо 76 саудівців у зв'язку з доповіддю про вбивство Хашкаджі

nk_hauz/-muuzp6mxbbp_lhnkubv.jpg

Глава держдепу США Ентоні Блінкен заявив у п'ятницю про введення візових обмежень щодо 76 підданих Саудівської Аравії, які, на думку Вашингтона, причетні до вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі.

"Для початку Держдеп США ввів візові обмеження щодо 76 жителів Саудівської Аравії, які, як передбачається, були причетні до погроз на адресу дисидентів за кордоном, а також до вбивства Хашкаджі, і не тільки", - заявив Блінкен.

За його словами, США зазначають "на зростанні засудження цього злочину з боку світової спільноти і на критику влади, які загрожують журналістам і передбачуваним дисидентам і здійснюють напади на них за межами кордонів за бажання цих людей скористатися їх основними свободами".

"Президент Байден дав ясно зрозуміти, що співпраця (з Саудівською Аравією) має відображати американські цінності. В зв'язку з цим ми чітко заявили про необхідність покласти край екстериторіальним погрозам і нападам Саудівської Аравії на активістів, дисидентів і журналістів. США не терпітимуть цього", - резюмував глава держдепу.

Розвідслужба США у п'ятницю опублікувала доповідь, згідно з якою операцію, в рамках якої був убитий саудівський журналіст Джамаль Хашкаджі, схвалив особисто наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман.

У документі зазначається, що "з 2017 року у наслідного принца був абсолютний контроль над органами безпеки і розвідки королівства, в зв'язку з чим вкрай малоймовірно, що офіційні особи Саудівської Аравії провели операцію подібного характеру без згоди наслідного принца".

Хашкаджі, який працював для американського видання The Washington Post, був убитий у будівлі консульства Саудівської Аравії у Стамбулі 2 жовтня 2018 року. Тіло журналіста так і не було знайдено.

💬 Последние комментарии
999
Хеппи энд отменяется по причине отмены концертов "Квартала - 95" в Кремле
Гость
Автор статьи не в теме...после масштабного обмена ядерными ударами между США и Россией Земля лет так двести будет непригодна для жизни. А автор рассуждает о выгоде для Китая))
КВН - это молодёжное КГБ РФ
МАМА МИА сказала что ЭТО.Т президент поразительно похож на клоуна Хазанова в молодости )) а именно Сценка про "бойца невидимого фронта"
999
Верхушка КПСС развалила СССР. Теперь Зюганов по недомыслию ведет подобную политику
це Остаточне прощавай!
где то в Европах у Шария уже задымел пукан...
ты не поверишь!
В свободной и Вяликой Британии платят "налог на телевизор", все жители страны, у которых есть телевизор. Раньше в двери пожилых людей стучались судебные приставы и угрожали им тюремным заключением. Тогда ещё не было телевизоров , но уже платили НАЛОГ за размер окон...
999
Во время войны сеющих панику расстреливали перед строем без суда и следствия.