США запропонують всім країнам світу ввести єдиний мінімальний податок для бізнесу
События в миреmind.ua05 апреля 2021

США запропонують всім країнам світу ввести єдиний мінімальний податок для бізнесу

Новий міністр фінансів США Джанет Єллен у вівторок закличе країни світу ввести мінімальний глобальний поріг корпоративних податків, пише Forbes з посиланням на Axios. Вона виступить з першим програмним зверненням на новій посаді (раніше чиновниця очолювала Федеральну резервну систему США).

Як дізнався Axios, США вже ведуть переговори з приводу податків з країнами G20, щоб «зупинити гонку зниження ставок». За словами Єллен, конкуренція повинна полягати не тільки в протистоянні зареєстрованих в США компаній з іншими, але і в забезпеченні стійких податкових систем, щоб уряди отримували достатньо грошей і вкладали їх у суспільні блага. Важливо, щоб всі громадяни «справедливо розділяли ношу фінансування уряду», зазначила Єллен.

Якщо вийде переконати інші країни ввести мінімальний глобальний корпоративний податок, знизиться ймовірність переїзду компаній з США в офшори, вважає Axios. Це актуальне питання, зважаючи на те, що новий економічний план президента США Джо Байдена передбачає підвищення в США податку з корпорацій на третину – з поточних 21% до 28%.

Bloomberg називав збільшення ставки податку найзначнішим в США з часів Білла Клінтона. Воно потрібне для фінансування програми Байдена на $2,25 трлн. До 2017 року податок становив 35%, але потім попередній президент США Дональд Трамп знизив його на 14%.

Середнє значення корпоративного податку в країнах G7 становить 24%, в Євросоюзі – 21,47%, вирахувала організація Tax Foundation.

Виступ Єллен, як планує Вашингтон, задасть тон для міжнародних з'їздів Міжнародного валютного фонду і Світового банку, які почнуться на цьому тижні в віртуальному форматі, вважає Axios. Намагаючись переконати інші країни піти на введення мінімального порогу, Єллен визнає ризик для американської економіки через те, що вона першою і наодинці підвищує податки, зазначив Axios.

Як повідомлялося, Байден представив свій план – другу велику економічну ініціативу після схваленого пакету держпідтримки в пандемію на $1,9 трлн. Перша частина масштабного плану включає витрати на інфраструктуру, підвищення якості життя, соціальні програми та підтримку промисловості. План розрахований на вісім років. Його ще розглядатиме Конгрес.

Написать комментарий