Світову організацію торгівлі вперше очолить жінка
События в миреmind.ua15 февраля 2021

Світову організацію торгівлі вперше очолить жінка

Генеральним директором Світової організації торгівлі (СОТ) вперше стане жінка – уродженка Нігерії, економіст і експерт з міжнародного розвитку Нгозі Оконджо-Івеала. Рішення про її призначення ухвалив 15 лютого генеральна рада СОТ, передає РБК.

Термін повноважень Оконджо-Івеали, яка стане не тільки першою жінкою на посаді глави СОТ, але і першим представником Африки на цій посаді, розпочнеться 1 березня 2021 року. Займати цей пост вона буде до 31 серпня 2025 року.

Пост глави СОТ залишався вакантним з 31 серпня 2020 року, коли його достроково покинув бразилець Роберто Азеведо. Цю посаду він обіймав з 2013 року, його другий чотирирічний термін мав закінчитися в серпні 2021-го.

Нгозі Оконджо-Івеала народилася 13 червня 1954 року в штаті Дельта, Нігерія. У 1973 році вона вступила до Гарвардського університету, який закінчила з відзнакою, потім захистила докторську дисертацію з регіональної економіки та розвитку в Массачусетському технологічному інституті.

Оконджо-Івеала 25 років пропрацювала у Світовому банку в якості економіста з питань розвитку, з 2007 по 2011 рік була його керуючим директором. Крім цього, вона очолювала раду директорів партнерства приватних і урядових організацій Gavi, метою якого заявлено збільшення доступності дитячої вакцинації в бідних країнах.

Написать комментарий
Авторские статьи
Видео17 часов назад
Последний акт мировой дестабилизации. Михаил Хазин
Видео18 часов назад
Джангиров: Жидовин — богатырь, ''Великий диктатор'', большая ревизия политики США, приватизация ''трубы'', Иран и уран 1
Видео20 часов назад
Блэкаут в Техасе (USA) Борис Марцинкевич о причинах коллапса энергосистемы самого "зеленого" штата.
Политика20 часов назад
Порошенко снова заботится о ликвидации УПЦ? 2
Политика21 час назад
О возможности невозможного: Зеленский и политический лоббизм
Геополитика21 час назад
"Почему не взорвались "Искандеры". Армия восстала против Пашиняна
Политика21 час назад
"Не такие" граждане: кто и как записывает во враги народа 3
Политикадень назад
«Форма политической пропаганды»: почему Зеленский заявил об «открытых дверях НАТО» для Украины 2
Геополитикадень назад
С.Шторм: запретить венграм национальную символику?