События в миреdip.org.uaSep 18

Талібан допускає в середні школи тільки хлопчиків і вчителів чоловічої статі

nk_hauz/FobpuqIng.jpeg

Дівчатка були відсутні в заяві Талібану про відновлення занять в середній школі.

У суботу в Афганістані старшокласницям заборонили повертатися в середню школу після того, як нові правителі країни – таліби – постановили, що в клас можуть повернутися тільки хлопчики і вчителі-чоловіки.

Жорстке ісламістське угруповання повернулася до влади минулого місяця після виведення американських військ, пообіцявши більш м’який тип правління, ніж їх репресивне перебування при владі в 1990-х роках, коли жінкам було заборонено вчитися і працювати, нагадує AFP.

“Всі викладачі і студенти чоловічої статі повинні відвідувати свої освітні установи”, – йдеться в заяві до відновлення занять в суботу.

У заяві, опублікованій пізно ввечері в п’ятницю, нічого не говорилося про жінок-вчителів або ученицах.

В Афганістані середні школи, в яких навчаються учні у віці від 13 до 18 років, часто розділені за статевою ознакою.

Вони неодноразово закривалися під час пандемії, а також були закриті після захоплення влади талібами.

Після того, як в 2001 році в результаті вторгнення США був повалений Талібан, в сфері освіти дівчаток було досягнуто значного прогресу: кількість шкіл збільшилася в три рази, а кількість шкіл для дівчаток – в два рази.

Грамотність жінок майже подвоїлася і досягла 30 відсотків, але зміни в основному торкнулися тільки міст.

Організація Об’єднаних Націй заявила, що вона “глибоко стурбована” майбутнім освіти дівчаток в Афганістані.

Початкові школи знову відкрилися, хлопчики і дівчатка відвідують в основному розділені за статевою ознакою класи, а деякі вчителі-жінки повернулися на роботу.

Новий режим також дозволив жінкам відвідувати приватні університети, хоча і зі суворими обмеженнями на одяг і пересування.

В якості ще однієї ознаки того, що підхід талібів до жінок і дівчаткам не пом’якшив, вони закрили жіноче міністерство і замінили його відділом, відомим тим, що дотримувалися суворої релігійної доктрини під час їх першого правління. У Кабулі в п’ятницю були помічені робочі, що піднімають табличку Міністерства із заохочення чесноти і моралі в старій будівлі у справах жінок в столиці.

💬 Последние комментарии
е
Елена, тупица, ну че ж молчишь про украинские перемоги не рассказываешь???
е
Ну ты тупая, смени методичку.... Уже куча ФАКТОВ и статей опровергающих твой бред..твоя Америка вон даже в пятерку стран с крупнейшими финансовыми запасами не вошла....ну ты тупая...
Елена
Всё там будет в Америке хорошо, никакого заката её не будет,с какого перепуга дураки думают что Америка загнётся,не принимаю,утрясут как всегда,мир никогда не стоял на месте,не бронзовел,да капитализм меняется, Роджер думает что капитализм-святой, двигатель прогресса,а он из нескольких политкоэкономичеких формаций,а перестали печатать чтобы не усугублять ситуацию,паника не нужна,Слава Америке!она первая экономика мира,это что-то да значит,а Роджер мерзавец,это значит что он презерватив.
УПС.
Гейропейская перспектива уже нас. Все в разрухе экологически чистое.
БРЭД
Да надо просто тела в кучу бросать - пусть птицы клюют будет еще чище.
Антиелена
Не , булка-ленка! У тебя точно Роджер в голове вместо головного мозга! И это хорошо! Ревнуешь?)))))))
Антиелена
А в Амэрыке, Ленка- недальновидная белка, вообще перестали публиковать данные о ВВП якобы из-за высоковолатильных переменных в формуле расчета. Когда все хорошо, то публикуют ВВП, когда нет - высоковолатильные переменные, т.е. минус! Ну вот нахрен ты эти высеры свои про амэрыку постишь? Сука, иди разбирайся, тупая ты пи@да!