События в миреwww.ukrinform.ua25 авг.

«Талібан» після 31 серпня може заборонити евакуацію з Кабула

nk_hauz/Htttxe7nR.jpeg

Радикальний ісламістський рух «Талібан» не погодився продовжити евакуацію з Кабула після 31 серпня.

Про це заявив прессекретар талібів Забіхулла Муджахід під час пресконференції у вівторок, передає Укрінформ з посиланням на ВВС.

Він зазначив, що є достатньо часу, щоб евакуювати іноземних громадян раніше встановленого терміну – 31 серпня.

«31 серпня – це час, який дається (для евакуації – ред.), після цього це (евакуація – ред.) суперечить угоді… Усі люди повинні бути вивезені до цієї дати. Після цього ми не дозволимо їм (покинути Афганістан – ред.), це не буде дозволено у нашій країні, ми займемо іншу позицію», - цитує його слова Sky News.

США раніше заявили, що мають намір вивести усі свої війська з Афганістану до 31 серпня. Президент США Джо Байден висловив сподівання, що не буде потреби переносити цю дату.

Муджахід додав, що «Талібан» «не підтримує» дозвіл на виїзд афганців з країни.

Представник руху також заявив, що іноземним посольствам забезпечена безпека і закликав їх не закривати та не припиняти роботу в Афганістані.

Як повідомляв Укрінформ, радикальний ісламістський рух "Талібан" проголосив утворення Ісламського емірату Афганістан. Ця заява зроблена в 102-гу річницю незалежності Афганістану від Британської імперії. Рух використовував назву «Ісламський емірат Афганістан» під час свого жорстокого правління в період з 1996 по 2001 рік.

У деяких містах Афганістану тривають протести до Дня незалежності країни. У середу щонайменше три особи загинули та понад десять були поранені після того, як бойовики Талібану відкрили вогонь по учасниках акції в афганському місті Джелалабад у провінції Нангархар. Це сталося тоді, коли місцеві жителі намагалися встановити національний прапор Афганістану на площі в місті замість прапора Талібану.

15 серпня вранці таліби оточили Кабул і почали без бою заходити в місто. Талібан заявив, що контролює всю територію Афганістану.

Представник політичного офісу "Талібан" Мухаммед Наїм заявив про завершення війни в Афганістані. Він зазначив, що жодна дипломатична організація не зазнала нападів.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен у режимі відеоконференції обговорив ситуацію в Афганістані з міністрами закордонних справ країн Великої сімки та Верховним представником Європейського Союзу.

Учасники переговорів «підкреслили необхідність безпечного проїзду для тих, хто хоче покинути Афганістан, та необхідність всеосяжного політичного врегулювання, яке захистить основні права людини» в країні.

💬 Последние комментарии
Серж
Обберут як липку.
Луна -2
Привет Роджер -Афганистан не покидает нас Забавно- если повтторится ситуация с американским самолетом в АФГАНИСТАНЕ,когда брали только собак ,а на людей , которые были преданы этой власт,и опять наплюют .с большого облака.
Луна -2
Ой -ой -ой..У меня от страха поджилки затряслись, и стало жаль дедушку Байдена, который вместо того, чтобы сидеть дома с внуками, полез в президенты, и решил напугать Россию и её лидера , за то, что она, якобы, планирует нападение на бедную,несчастную, нищую Украину...которая только и умеет плакаться и попрошайничать "О,дайте мне ружье, и Джавеллины дайте -И нищей Украине в карман ещё подайте"
Весёлый Роджер
УВАГА!!! РАТУЙТЕ ЩИРЫЕ ТВАРИ!!! Занимайте гандоны гандолы у пиндосных самолётах! «Biden administration considering options for possibly evacuating US citizens from Ukraine if Russia invades… CNN» - США приготовились эвакуировать граждан с Украины после «вторжения» России. Бандера, Шухевич, херои Украины! Бандера, Шухевич, херои Украины! Панду Гэть! Смерть творогам! Сало уронили! Рагульему роду - нима переводу! Сила нации у повний дебилизации! Шмуля СРАНЬ продажная - беги на перон, задись в отцепленный вагон.... продажный ТВАРЬ ты и гандон!
Луна -2
Интересное кино -Когда -то при распаде СССР ,шахтеры из Украины требовали отделения Украины от Союза -стучали касками об брусчатку столицы.Теперь же, по истечении 30 лет объявили протест и остались в шахте,только потому что не платят зарплату Как же измельчали требования шахтеров,Вы не находите господа? .
Луна -2
Уже была когда-то Московская Олимпиада . и то же самое действо, что и теперь -Все повторяется,, но теперь против Китая...Думаю что Китай справится и без участия США В ИГРАХ.
Весёлый Роджер
А вот у меня возникло интересное пытанне!!! А чаго же хунта вугль не закупала? Гроши були? Что так? Ну не идиоты же вони уси? А если ... вы поняли, к чему я клоню... щоб сепарам не достался американський вуголёк, нихай их москали писли!!! снабжають! Как-то всё очень странно! Какие-то вони, гэти захистники пиндосной хунты - суицидники получаются, с шестью литаками и десятью Джавелинами? Может недолечаный шизик Шмуля разъяснит, бо тут нормальной логики ныма!