События в миреua.interfax.com.ua3 дек.

Таліби для їхнього визнання ООН мають спочатку набути внутрішню та міжнародну легітимність

nk_hauz/FXSdFm27g.jpeg

Набуття внутрішньої та міжнародної легітимності є попередньою умовою для членства талібів у спільноті законних держав, заявив колишній міністр закордонних справ Афганістану Ханіф Атмар.

"Цим рішенням Комітет з акредитації ООН не тільки підтвердив продовження місії Ісламської Республіки Афганістан, але й направив дуже чіткий сигнал "Талібану": набуття внутрішньої та міжнародної легітимності є попередньою умовою для приєднання до спільноти законних урядів", - написав Атмар на своїй сторінці  в Twitter.

Так він прокоментував рішення Спеціального комітету ООН про те, що місце Афганістану в Генеральній Асамблеї ООН поки що не має передаватись нинішньому афганському уряду.

Атмар вважає, що "настав час для відновлення міжафганських переговорів щодо всеосяжної політичної угоди, заснованої на зв'язуючих зобов'язаннях Дохінської мирної угоди, для встановлення міцного миру та всеосяжної національної системи, заснованої на правах людини, правах жінок, національної свободи волі та міжнародних зобов'язань Афганістану, всеосяжної угоди".

"Така угода між афганцями забезпечує легітимність системи та прокладає шлях до остаточного врегулювання політичної, гуманітарної та економічної криз у країні, а також криз у галузі безпеки. Настав час зробити правильний вибір, помилитися в якому не варто", - заявив політик у Twitter.

Напередодні представник руху "Талібан", який захопив у серпні Афганістан, висунутий талібами на посаду постійного представника руху в ООН, Сухаїл Шахін назвав рішення Комітету з акредитації ООН несправедливим.

"Це рішення не ґрунтується на принципах справедливості, оскільки позбавляє афганський народ законних прав", - заявив Шахін.

"Ми сподіваємося, що в найближчому майбутньому це право буде передано представнику уряду Афганістану в Організації Об'єднаних Націй, щоб проблеми афганського народу могли вирішуватися більш ефективно і дієво і ми могли позитивно взаємодіяти з міжнародною спільнотою", - зазначив представник талібів у Twitter.

Водночас колишній віце-президент Афганістану Амрулла Салех привітав рішення щодо ненадання місця Афганістану в ООН представникам талібів.

"Афганське місце в ООН залишається за законними та уповноваженими Конституцією представниками ісламської республіки Афганістан. Ми аплодуємо і вітаємо це рішення мандатної комісії ООН і розглядаємо його як крок до лікування масивних ран, завданих афганцям насильницьким захопленням країни екстремістською та проксі-групою" заявив Салех у Twitter.

"Таліби, спираючись на військову допомогу Пакистану, обман та брехню у мирних переговорах, використали все афганське прагнення миру для організації військового перевороту", - зазначав політик.

💬 Последние комментарии
Пектолванъ Мiнусъ
Такое событие - всегда кошмар. Существует во многих армиях и никуда от этого не деться. Всем в голову не заглянешь, нет пока таких инструментов . Но про "российский след" - это феерично. Как-же...вОяк поднял оружие на своих!. А вот где-нибудь в Мариуполе , или в Станице-Луганской если бы этот самый Рябчук , как на видео, точно так-же хладнокровно , расстрелял таких-же 10 человек....но местных- на тебе, хлопче, нагороду, видзнаку вид Прэзыдэнта, земельный надел, кучу льгот и всеобщее обожание упоротой хохлятины. И видео стало бы вирусным , нация гордилась бы своим "захисныком"...
Елена
Значит всё это вина КпСС?згачит вме пороки здесь от коммунистов и больше не от кого,до них этих пороков на Земле не было?у меня всё,свобвобы Луночка,те копали Чёрное море, идите копайте другое,то ваше будет,вы с ними одного ума,и то наверное у них трохи больше будет.
Луна -2
Кто кого притягивает? Если все это правда -Бывшие партработники что на Украине -Кравчук , что в Казахстане - ..что не пользовались своим положением , так что ли?НУ , СОГЛАСНА у КРАВЧУКА ВСЕГО ПЯТЬ ЛЕТ БЫЛО ПОСЛЕ _А у Назарбаева -все тридцать лет правил страной -у НЕГО В Лондоне -недвижимость. да еще какая- знаменитая улица Бейкер -стрит с домом - где жил Шерлок Холмс - записанная на дочь и внуков .-Что скажешь ,это трудов праведных ?
угу
Восьмой год пошел как рагули не спят.
вот это шаман
аж страшно
ага
восьмой год пошел. смельчаки проснулись.
конечно возможно
вы в наперстки играли?