События в миреua.interfax.com.uaAug 24

Таліби мають намір створити раду для управління Афганістаном

nk_hauz/gWovejnnR.jpeg

Для управління Афганістаном рух "Талібан", який захопив владу в країні, має намір сформувати раду з 12 осіб, повідомило видання Foreign Policy з посиланнями на джерела близькі до керівництва талібів.

"Лідери талібів сформують раду з 12 осіб для управління Афганістаном, запропонують деяким поступливим членам колишнього уряду, підтримуваного США, міністерства за своїм вибором, оскільки вони прагнуть сформувати прийнятну для міжнародної спільноти адміністрацію, повідомили близькі до керівництва (талібів - ІФ) джерела", - пише журнал.

До складу ради, за даними видання, увійдуть "три найвпливовіші особи" - мулла Абдул Гані Барадар, мулла Мохаммад Якуб і високопоставлена фігура самостійної терористичної структури, пов'язаної з талібами, "Мережа Хаккані" Халіл Хаккані.

Останнього "за деякі з найжорстокіших терористичних нападів за останні 20 років занесено в чорний список ООН і США", наголошується в публікації.

За інформацією від близького до Барадара і Якуба джерела, місце в раді передбачалося запропонувати Ахмаду Масуду, який після захоплення влади талібами очолив сили опору руху "Талібан" у провінції Панджер. Але, вважає журнал, включення Масуда до складу ради "малоймовірно".

Керівництво руху "хоче виглядати якомога більш інклюзивним", заявили різні джерела. Неофіційні переговори з формування органа влади вже почалися керівництвом талібів з координаційною радою, створеною колишнім президентом Хамідом Карзаєм і главою Вищої ради з національного примирення Афганістану Абдуллою Абдуллою.

Foreign Policy також пише, що таліби не будуть домагатися відплати прихильникам попереднього уряду або захисникам гарантованих конституцією прав, включно з рівністю жінок, свободою слова і повагою прав людини.

Авторские статьи