Танкери пливуть в нікуди: До колапсу ринку нафти залишилося кілька тижнів
События в мире28 апреля 2020

Танкери пливуть в нікуди: До колапсу ринку нафти залишилося кілька тижнів

Світовий ринок нафти на мчить до логістичного колапсу.

Падіння попиту, яке Rystad Energy оцінює в 20 млн барелів на добу, а нафтотрейдер Trafugura в 35 млн, запустило зворотний звіт для видобувних і торгуючих «чорним золотом» компаній, у яких стрімко закінчуються всі можливі місця, де зайву сировину можна зберігати.

З початку 2020 року без кінцевих покупців в наземних сховищах і танкерах осіло більше 700 мільйонів барелів, підрахували аналітики Goldman Sachs. Дисбаланс на ринку виник в лютому, коли епідемія коронавируса вдарила по Китаю - найбільшого в світі імпортера сировини. У березні та квітні, коли під карантином виявилися ключові економіки Заходу, процес прискорився: за останні 4 тижні 350 млн барелів залишилися в резервуарах очікувати кращих часів.

Всі доступні ємності для зберігання нафти в світі можуть бути вичерпані в найближчі 3-4 тижні, прогнозує Goldman. Йдеться як про наземні сховища, так і танкери, які десятками дрейфують біля берегів США, Європи та Азії, не маючи можливості розвантажитися.

Обсяг нафти в танкерах, перетворені в плавучі сховища, досяг історичного рекорду - 250 млн барелів. За тиждень він збільшився в 1,5 рази, або 90 млн барелів. Кожен десятий супертанкер класу VLCC, здатний нести до 2 млн барелів на борту, пливе в нікуди.

Біля узбережжя Каліфорнії дрейфують більше 20 судів з 20 млн барелів на борту, відзначає Bloomberg. За даними Reuters, в пробці біля узбережжя Північно-Західної Європи стоять більше 30 танкерів. Поблизу порту Сінгапуру - їх більше сотні.

Поставки нафти в Німеччину, Францію, Італію, Іспанію і Великобританію перевищують попит на 50 млн барелів на тиждень. Ці обсяги йдуть в комерційні сховища, які вже забиті під зав'язку. Можливо, вже в травні, експортувати нафту буде просто нікуди, скаржився в середині квітня голова ради директорів Петербурзького нафтового терміналу Михайло Скигін.

В Індії нафтопереробні заводи вже використовували 95% потужностей для зберігання. Нігерія оголосила, що змушена скорочувати видобуток, тому що нафту нікому продати і ніде зберігати.

«Ми наближаємося до розв'язки, - говорить глава торгових операцій одного найбільших сировинних трейдерів світу Gunvor Group Торбйорн Торнквіст. Між початком і серединою травня ми досягнемо межі (сховищ). До цього залишилися не місяці, а тижні ».

У Oilx, дослідницької компанії, яка аналізувала супутникові дані, відводять ринку нафти трохи більше часу - близько 6 тижнів. «Всі баки будуть переповнені до кінця травня - початку червня», - говорить аналітик Oilx Флоріан Талер. Результатом стануть нульові або негативні ціни на нафту в багатьох регіонах світу.

Ринок був шокований, коли 20 квітня, травневі ф'ючерси на американський сорт WTI падали до мінус 40 доларів за барель. «Але це не паніка. Це абсолютно раціональний рух. Зберігання нафти коштує грошей, а потужності зі зберігання не нескінченні. Сьогодні витрати на зберігання нафти вище цінності самої нафти, тому ціна негативна », - пояснює мільярдер, засновник хедж-фонду Oaktree Capital Management Говард Маркс. «Цілком можливі» і ціни в мінус 100 доларів за бочку, вважає аналітик Mizuho Пол Санкей, який першим ще в середині березня передбачив падіння нафти нижче нуля.

Екстремальні часи вимагають екстремальних рішень. Російські нафтовики розглядають можливість спалювати видобуту нафту. Це може бути вигідніше, ніж назавжди втратити родовища, заморозити які технічно неможливо.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
спасайся кто может
Еще один член появится.
Спасайся кто может
Украина детка!
Елена
Тебя никто не спрашивает,что мне делать и о чём писать, дурачок несчастный,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Игбун Хохлов
Тупость - национальная черта хохлоту. Других объяснений подобным высерам придумать невозможно. Дебилам уже тыщапятсот мильонов раз рассказывали, что: 1. Меморандум - это всего лишь декларация о намерениях. Никакой значимой юридической силы он не имеет. 2. Нератифицированный меморандум - не больше, чем разговоры на кухне. 3. Меморандум никакого отношения к ЯО не имеет, укрАина избавилась от него, потому что не имела средств обслуживать. Об этом даже Чук первый говорил. 4. Страна, в которой произошел государственный переворот, вообще не имеет права на какие-либо договора, подписанные ранее. Их подписывали не с вами, а с законной властью. 5. Никто территориальную целостность укропстана не нарушал, это гражданская война, в которой у республик Донбасса гораздо больше прав. 6. Поросенок Хунтик 5 лет пробивал идею привлечь пиндостан и мелкобританию. Результат - ноль. У нагло-саксов нет никакого желания ввязываться в эту заварушку. У Зели результат будет тот же. Хохлоту скачет по граблям. 7. Минские соглашения - это документ ООН, и хитрожопым хохлам его обойти никак не получится. Сало Уронили!))))))) .
светла
это не мой флаг*-я просто в гостях сейчас у сестры---и вашу Украину вижу лично--бандиты,фашисты,бандеряки, убийцы детей ---жаль сестра не уехала с этого дурдома---получается ,что 73 процента украинцев ненормальных --именно столько голосовало за зелю,а ваш параша тоже тварь кровавая ,а ваш Аваков,Геращенко--пидорасы ,геи,как и Ляшко--а в Раде один 95 квартал---просто не способны вы ,украинцы, государством управлять,тем более,что вам подарили и отдали половину Украины--в 1922 году она была без КРЫМА,ДОНБАССА,ХЕРСОНА,ЛЬВОВА,ОДЕССЫ ---все вам Ленин ,СТАЛИН И ХРУЩЕВ ПОДАРИЛИ---а я ,слава богу,русская,живу в России, ---а ты видно рогуль с галичины,славно бандеровцев мой отец покрошил под БРОДАМИ В ВОВ !!!ЖАЛЬ НЕ ВСЕХ ТАМ ДОБИЛИ---а родина моя--РОССИЯ,ДАЛЬНИЙ ВОСТОК,ПРОСТО СЕМЬЮ ,КАК ВОЕННЫХ,ПЕРЕВЕЛИ В УКРАИНУ--я вовремя уехала с этого гадюшника,сестра нет ,о чем жалеет---В РОССИИ КЛАССНО,МНЕ ЕСТЬ С ЧЕМ СРАВНИВАТЬ,У ВАС ЖЕ---НИЩЕТА И БЕЗНАДЕГА, в Крыму бываю--там классно,новый аэропорт--космический,мост тоже--все строится,развивается,и цены на продукты и лекарства ниже чем в Украине----а вы и дальше скачите и жопу пиндосам полизывайте--не забудь стринги надеть на гей парад--у вас же только такие парады сейчас
Елена
А его начальник будет Нетрадиционно играть на рояле :)))))
Елена
Лысый череп в Будапеште будет сосать