Тепер можна гуртом: Amazon дозволила подавати проти себе групові позови
События в миреmind.ua03 июня 2021

Тепер можна гуртом: Amazon дозволила подавати проти себе групові позови

Amazon дозволила клієнтам подавати на себе до суду замість арбітражних розглядів після 75 000 індивідуальних позовів. До цього в умовах обслуговування Amazon був прописаний порядок вирішення спорів тільки через арбітраж – це виключає подачу групових позовів, пише vc.ru з посиланням на The Wall Street Journal.

У травні Amazon внесла зміни – тепер замість арбітражу компанія пропонує подавати позови до суду штату або федерального суду біля штаб-квартири Amazon у Вашингтоні.

Як пише WSJ, Amazon пішла на такий крок після того, як в арбітражному суді накопичилося 75 000  індивідуальних позовів від імені користувачів Echo. За словами юристів, які розглядають такі справи, через це компанії виставили рахунок на оплату реєстраційних зборів у розмірі «десятків мільйонів доларів».

Тепер компанії може загрожувати як мінімум три групових позови – в тому числі через скаргу, що Amazon записує і зберігає розмови користувачів через свої пристрої Echo Dot Kids.

При арбітражі судовий розгляд проходить у приватних умовах, з меншою кількістю доказів і без апеляцій. Компанії платять початковий реєстраційний внесок від $100 до $2000. До того ж, потрібно окремо оплачувати послуги суддів і арбітрів.

Подача арбітражних позовів в масовому порядку вимагає значних ресурсів і засобів, так як юристам позивачів потрібно підтримувати стосунки з кожним клієнтом, пише WSJ. У колективних позовах більшість позивачів не беруть участі – до тих пір, поки, наприклад, не отримають лист з рішенням суду.

Рішення Amazon може змусити інші компанії розглянути можливість відмови від арбітражу, але це малоймовірно – судові позови є більш публічними і створюють більше юридичних ризиків для компанії.

Написать комментарий