Топ-менеджерів звільнено з Rio Tinto через руйнування древніх печер Австралії
События в миреmind.ua12 сентября 2020

Топ-менеджерів звільнено з Rio Tinto через руйнування древніх печер Австралії

Британсько-австралійський гірничодобувний концерн Rio Tinto оголосив про відставку головного виконавчого директора Жана-Себастьяна Жака і ще двох керівників після скандалу з руйнуванням історичної пам'ятки в Австралії, пише The Bell.

Жак покине свою посаду 31 березня 2021 року або коли знайде наступника, якщо це трапиться раніше. 31 грудня 2020 року Rio Tinto покинуть генеральний директор залізорудного підрозділу Кріс Солсбері і керівник групи корпоративних відносин Сімона Нівен.

У травні сильний вибух при розробці одного з родовищ Rio Tinto зруйнував скельні печери Джуукан на заході Австралії. Їх вік оцінюється в 46 тисяч років, місцеві племена вважають їх священними.

У серпні Жак постав перед австралійським парламентом, де заявив, що компанія не планувала знищення печер. В кінці серпня Rio Tinto оголосила про скорочення бонусів кільком топ-менеджерам, включаючи Жака, але громадськість продовжувала вимагати його відставки.

Рішення Rio Tinto демонструє зростаюче значення ESG-інвестування (environmental, social and governance – екологічне, соціальне і корпоративне управління), відзначає Reuters.

Звільнення топ-менеджерів Rio Tinto – важливий момент для гірничодобувної промисловості, сказав агентству партнер Tribeca Investment Partners Бен Клірі. За його словами, такі відставки через соціальну відповідальність корпорації не пройдуть непоміченими в посібниках інших компаній.

Захисник прав аборигенів Грег Макінтайр при цьому вважає вжиті Rio Tinto заходи недостатніми. «Це говорить про те, що проблему сприйняли серйозно, і це добре, але це ще не рішення», – сказав він Reuters.

Написать комментарий