Трамп ветував резолюцію, яка забороняла йому застосовувати силу проти Ірану
События в миреua.interfax.com.ua07 мая 2020

Трамп ветував резолюцію, яка забороняла йому застосовувати силу проти Ірану

Президент США Дональд Трамп наклав вето на резолюцію Конгресу, яка забороняла йому застосування військової сили проти Ірану, повідомляє Білий дім.

"Це була дуже образлива резолюція. Її створили демократи у межах власної стратегії, яка полягала в тому, щоб посіяти розбрат серед республіканців і спробувати завдяки цьому виграти вибори 3 листопада. Ті деякі республіканці, які підтримали резолюцію, якраз підіграли демократам", - йдеться в заяві Трампа.

Крім того, він вважає, що автори резолюції не розібралися в ситуації. Зокрема, президент запевнив, що США і так не застосовують силу проти Ірану, а ліквідація командувача іранського спецпідрозділу "Кудс" Касема Сулеймані під час американської спецоперації кілька місяців тому в Іраку була абсолютно законною. Зокрема, вона була дозволена резолюцією про застосування військової сили в Іраку від 2002 року.

"Крім того, ця резолюція (на яку Трамп наклав вето - ІФ) сильно відмежувала б можливості президента в тому, що стосується захисту США, їх союзників і партнерів. Резолюція передбачала, що президент має законне право застосовувати військову силу тільки для захисту проти неминучої атаки. Це було б абсолютно неприпустимим", - підкреслює американський президент.

Він пояснив, що в світі - чимало загроз для США, причому з часом ці загрози видозмінюються. "У конституції зазначено, що у президента повинна бути можливість діяти на випередження і робити швидкі і рішучі дії у відповідь. Саме це я і зробив (у випадку з Сулеймані - ІФ)", - підсумував Трамп.

Взимку 2020 роки після усунення Сулеймані в конгресі США вирішили спробувати обмежити повноваження Трампа стосовно військових дій проти Ірану. Конгресмени вважали, що без такого обмеження Трамп може розв'язати війну.

У США президент не може вести війну без схвалення Конгресу. Однак він має право без узгодження з законодавчою владою проводити обмежені за масштабами і за часом операції за кордоном.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Кот
Прихлопнуть неудавшихся последователей бандерки-керманычей и дело с концом!!!Авось полегчает!
Кот
Да,очухался Корбан,в обморок больше не падает,но такие умняки излагает,что только-"Ах"! Одним словом ,особо впечатлило города"миллионики"в Укрруине!Но насчет хуторской сущности согласен на все 100!!
бандерос
Укро СМИ такие!
гость
Отсюда мораль: вся эта байда с барановирусом была заведена с целью уменьшения поголовья слабого здоровьем, бесполезного скота. Такая циничная проза.
Кот
Ну когда же треснут гнилые нитки и расползется эта недострана как гнилая кожа!Ждемс!!!
гость
Никуда Европа не распадётся - в смысле Европа вообще. Она прекрасно жила и до создания Евросоюза. А Германия воспротивилась совершенно правильно. И Урсула и кто бы там ни был, ей не указ. Навесили на бюджет толпы типа "беженцев"- дармоедов со всего ближневосточного-африканского свету, теперь уже и на банк Германии лапу накладывают. А кто всем управлять собирается? Мировой анклав? Кому Урсула прислуживает? Каждое государство должно управляться и работать так, чтобы не жить за счёт других.
ъ
А маме соски обрезал за 5 центов , а гектар за 15 долларов , и как понимать .