Туреччина вийшла з стамбульської конвенції щодо захисту жінок
События в миреsundries.com.ua20 марта 2021

Туреччина вийшла з стамбульської конвенції щодо захисту жінок

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган вивів країну з міжнародної угоди (Конвенція Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством, також відома як Стамбульська конвенція), спрямованої на захист жінок, йдеться в офіційному віснику країни в суботу, попри заклики агітаторів, які бачать в цій Конвенції ключ до боротьби зі зростаючим насильством в сім’ї, повідомляє Reuters.

Угода Ради Європи, укладена в Стамбулі, зобов’язувала запобігати, переслідувати в судовому порядку і викорінювати побутове насильство і сприяти рівності. У Туреччині, яка підписала цю угоду у 2011 році, торік спостерігалося зростання числа вбивств жінок.

Ніяких підстав для виходу з угоди не було надано, але посадові особи від правлячої Партії справедливості та розвитку Ердогана заявили торік, що уряд розглядає питання про те, щоб вийти з угоди на тлі розбіжностей з приводу того, як приборкати зростання насильства стосовно жінок.

«Гарантія прав жінок – це діючі нормативні акти в нашому підзаконному акті, в першу чергу в нашій Конституції. Наша судова система досить динамічна і сильна, щоб за потреби впроваджувати нові норми», – заявила міністр у справах сім’ї, праці і соціальної політики Зехра Зумрут в Twitter, не пояснюючи причин такого кроку.

Багато консерваторів в Туреччині вважають, що договір підриває сім’ї, заохочуючи насильство. Критики виходу з Конвенції заявили, що він ще більше віддалить Туреччину від цінностей Євросоюзу, на членство в якому вона все ще претендує. Вони стверджують, що угода і прийняте для її розвитку законодавство повинні виконуватися більш жорстко.

Ердоган засудив насильство щодо жінок, у тому числі заявив в цьому місяці, що його уряд буде працювати над викоріненням насильства щодо жінок. Але критики кажуть, що його уряд не зробив достатньо для запобігання феміциду і домашньому насильству.

Туреччина не веде офіційну статистику по вбивствах жінок. Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я показують, що 38% жінок в Туреччині піддаються насильству з боку партнера протягом свого життя, в порівнянні з приблизно 25% в Європі.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии