События в миреdip.org.uaOct 14

Турецька ліра впала до нового рекордного мінімуму

Як повідомляє Reuters, турецька ліра впала до нового рекордного мінімуму по відношенню до долара США.

nk_hauz/_1rJskO7g.jpeg

Це сталося після того, як вчора ввечері президент Реджеп Тайіп Ердоган звільнив трьох членів Комітету з грошово-кредитної політики Центрального банку Туреччини і призначив двох нових членів.

Економісти розглядали цей крок як нове свідоцтво політичного втручання Ердогана, який назвав себе «ворогом процентних ставок» і часто закликав до їх зниження.

В результаті турецька ліра ослабла до історичного рівня – близько 9,19 ліри за долар США.

З початку року валюта нашого південного сусіда знецінилася майже на 19%, в основному через побоювання з приводу грошово-кредитної політики Центробанку, на яку Ердоган продовжує чинити тиск.

Турецька ліра знецінилася по відношенню до євро до рекордно низького рівня – на початку сьогоднішніх торгів вона впала до 10,65 фунтів стерлінгів за євро.

У вересні Центральний банк несподівано знизив ключову процентну ставку з 19% до 18%, незважаючи на річну інфляцію, що становить майже 20%. Це призвело до нової розпродажу фунта по відношенню до долара США, який також виріс по відношенню до інших основних валют.

Ердоган вніс ряд змін в центральний банк Туреччини за останні роки. Тільки за останні два з половиною роки він звільнив трьох менеджерів банку через політичні розбіжності. Це викликало девальвацію місцевої валюти і серйозно підірвало довіру і передбачуваність грошово-кредитної політики країни.

Минулого місяця базова інфляція досягла максимуму за 2,5 року і склала 19,58%.

💬 Последние комментарии
Каменяр
ЗА ЧТО УБИЛИ ЛЮДЕЙ? ЕСЛИ ЧЕЛОВЕК ИСПУГАЛСЯ И УБЕГАЕТ - ТО ЕГО ДОЛЖНЫ РАССТРЕЛЯТЬ??? по какому закону? ДЕТИ ЧАСТО ПУГАЮТСЯ И УБЕГАЮТ К МАМЕ, ПРЯЧУТСЯ ЗА МАМУ. ИХ ЧТО, НАДО ВСЕХ РАССТРЕЛИВАТЬ?
е
Сказал тот для кого телевизор истинна в первой инстанции....диванный воин, блин...
е
Вот и ответ...пока информацию получаешь из телевизора, а не от общения с реальными людьми толку от тебя не будет...
е
Ага, те самые тысячи которых даже ОБСЕ не нашло, хотя очень старалось... А про оружие поставляемые из-за рубежа тебе бы промолчать..одни джавелины и снайперские винтовки чего стоят...
е
Ты вопроса не понял? Тебя о чем спросили? А ты что написал???
е
А это вопрос к украинским властям почему они данный вопрос игнорировали... Спроси Ющенко, для него ведь Голодомор и пчелы были важнее данного вопроса....
Каменяр
Це на сьогодні Росія постійно піднімається з коліно-ліктьової пози, в яку її поставив Путін
Авторские статьи