События в миреdip.org.uaOct 14

Турецька ліра впала до нового рекордного мінімуму

Як повідомляє Reuters, турецька ліра впала до нового рекордного мінімуму по відношенню до долара США.

nk_hauz/_1rJskO7g.jpeg

Це сталося після того, як вчора ввечері президент Реджеп Тайіп Ердоган звільнив трьох членів Комітету з грошово-кредитної політики Центрального банку Туреччини і призначив двох нових членів.

Економісти розглядали цей крок як нове свідоцтво політичного втручання Ердогана, який назвав себе «ворогом процентних ставок» і часто закликав до їх зниження.

В результаті турецька ліра ослабла до історичного рівня – близько 9,19 ліри за долар США.

З початку року валюта нашого південного сусіда знецінилася майже на 19%, в основному через побоювання з приводу грошово-кредитної політики Центробанку, на яку Ердоган продовжує чинити тиск.

Турецька ліра знецінилася по відношенню до євро до рекордно низького рівня – на початку сьогоднішніх торгів вона впала до 10,65 фунтів стерлінгів за євро.

У вересні Центральний банк несподівано знизив ключову процентну ставку з 19% до 18%, незважаючи на річну інфляцію, що становить майже 20%. Це призвело до нової розпродажу фунта по відношенню до долара США, який також виріс по відношенню до інших основних валют.

Ердоган вніс ряд змін в центральний банк Туреччини за останні роки. Тільки за останні два з половиною роки він звільнив трьох менеджерів банку через політичні розбіжності. Це викликало девальвацію місцевої валюти і серйозно підірвало довіру і передбачуваність грошово-кредитної політики країни.

Минулого місяця базова інфляція досягла максимуму за 2,5 року і склала 19,58%.

💬 Последние комментарии
Антиелена
Говно ты майданутое! Что ж ты в сети такая смелая? ПНХ ТП в америку! Здесь чище будет!
Елена
Усе будь ласка висказування про те що договори які підписує Росія не варте бумаги на який вона написана,і ще а своїм громадянам перекривають воду?ні,це так, питання до дебіла., який нічого не розуміє,але Америка з нами! факт.,а Роджер мудак.
Елена
Тупишь как всегда,понимай написанное ,если не можешь, ничего не поделаешь, судьба.,я всегда говорила о причинах всего этого,от чего всё пошло,а Роджер вон как жопу то рвёт за кровавый х барыней,Галину Брежневу осуждает,а та проста нищета и ангел по сравнению с современными хозяевами жизни ,условно называю их роджерами,и ещё,я ни к кому из вас претензий не имею, только к Роджеру.А Америка с нами!Слава Америке! Роджеры страну проепали, поэтому мы идём в Европу.
Олексій
Окупація Криму РФ - це факт. Керченська протока і Азовське море - внутрішні води двох країн ( це ж Росія так настоювала). Тому ні про яке порушення кордону українськими кораблями мови бути не може. Російські шовіністи напали на українські кораблі для того щоб продемонструвати, що вони плюють на всі міжнародні закони і на договори, які самі і підписували. Показали, що договори, підписані РФ не вартують бумаги, на якій вони надруковані.
Антиелена
Не, майданушка! Ты к Сталину не примазывайся. У тебя другие херои, которые сограждан на Донбассе убивают, у которых центр жизненных интересов на Западе. Давай, бери кружевные труселя и к ним.
Гость
Он едет туда за деньгами, которую он скинул офшор туда.
Алексей
ВЛАДИМИР ЧУПРОВ, российское отделение Greenpeace - клинический идиот. Любое судно может раздавить льдами, и даже ледокол (тот же ледокол "Челюскин").
Авторские статьи