У Чехії жінкам відмовили в праві на чоловіче прізвище
События в миреzib.com.ua13 июня 2021

У Чехії жінкам відмовили в праві на чоловіче прізвище

Для слов᾽янських мов характерне особливе формування жіночих прізвищ, що утворюються від чоловічих додаванням закінчень. У світлі боротьби за гендерну рівність від таких форм намагаються відмовитися.

Так, у Чехії нижня палата парламенту підтримала законопроект про гендерно нейтральні прізвища. Однак верхня палата з мінімальною перевагою в один голос відмовила жінкам у праві самим обирати: вказувати своє прізвище в документах у чоловічому чи жіночому варіанті, пише Бі-Бі-Сі.

У чеській мові до прізвища жінки, успадкованого від батька або набутого в шлюбі, додається -ова, як, наприклад, у зірок тенісу Петри Квітової та Мартіни Навратілової. У такий саме спосіб формуються жіночі варіанти назв професій.

Відмовитися від цього закінчення чеська жінка може,

тільки якщо належить до іншої національності, одружена з іноземцем або постійно живе за кордоном. Прикметно, що в сусідній Словаччині таким правом наділені всі жінки.

Один з авторів законопроекту, колишній міністр юстиції Гелена Валкова, стверджує, що нинішній порядок «ставить жінок у нерівне становище» та вказує на їхню залежність і вторинну роль. Інший аргумент полягав у тому, що чехи тепер набагато більше їздять за кордон і однакове написання прізвищ допоможе уникнути плутанини.

Практично одностайно проти нововведення виступили чеські лінгвісти. На їхню думку, воно руйнувало систему словотвору, що складалася століттями. Та й під час загальнонаціонального опитування 82% зазначили, що в усіченому варіанті жіночі прізвища звучать неприродно та смішно.

Звички додавати до прізвищ жінок -ова або -ева дотримуються навіть стосовно жінок з інших країн. Так, у місцевих ЗМІ та Інтернеті фігурують «Малгожата Тетчерова», «Ангела Меркелева» або «Гілларі Клінтонова».

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Отож
Офису пРезидента следует сотрудничать не с православием,а с синагогами. И не забывать,что Варфоломей - бывший офицер турецкой армии,прошедший подготовку в Ватикане со всеми вытекающими отсюда подробностями.
ГРАМОТЕИ ХРЕНОВЫ
Хотя бы заголовки правильно писали! украину укрианой обозвали! Зрада вэлыка!
ВСЁ ГОРАЗДО СЕРЬЁЗНЕЕ
Нет. Тут всё гораздо серьёзнее, чем кажется!
ВСЁ ГОРАЗДО СЕРЬЁЗНЕЕ
Нет. Тут всё гораздо серьёзнее, чем кажеся!
Елена
Да я к примеру говорила, найдут людей,а бы желание было такое сделать у заказчиков,вон Роджеру предложи миллион долларов,так он и жовто-блакитный прапор и щэ не вмэрлу будет носить и петь с утра до ночи,а ещё штук двести накинуть американских рублей он и вышиванки иголкой будет вышивать,хе.продажный он, полностью , Иуда .
Патріотів зливають
Та он просто прикалывается. Актер же ж. Комедийный жанр.
СКОРО ЖДИТЕ КИНО В уКРАИНЕ
В ближайшее время нам покажут кино с трупом. В трупе опознают зеленского. Обвинят кого - понятно! Поднимается жуткая суматоха с боевыми действиями. Настоящщий зеленский пьёт кофе у себя на даче. Скажете такого быть не может? Потому что не может быть никогда? А репетиции подобных сцен уже были. И режиссёр умелый имеется...