События в миреsprotyv.info23 авг.

У Франції спустили на воду перший побудований корабель для ВМС Аргентини

nk_hauz/-mfopj8o9dyiiupofn-a.jpg

У Франції відбулася церемонія спуску на воду другого патрульного корабля «Piedrabuena» прибережної зони проєкту OPV-87 «Gowind», призначеного для ВМС Аргентини. «Piedrabuena» має велику схожість з побудованим у Франції «Naval Group» кораблем «L’Adroit», який після передачі ВМС Аргентини був перейменований в «Bouchard», повідомляє Мілітарний портал.

У лютому минулого року компанія «Naval Group» повідомила про вступ в силу контракту на поставку ВМС Аргентини чотирьох патрульних кораблів після отримання початкового платежу в розмірі 112,454 млн євро. Загальна ж вартість узгодженої у 2018 році продажі оцінюється в 319,034 млн євро.

Контракт передбачає проведення ремонту, технічного обслуговування, адаптацію відповідно до вимог ВМС Аргентини та поставку корабля «L’Adroit» (зі складу ВМС Франції), який був спущений на воду у 2011 році, а також будівництво трьох нових патрульних кораблів проєкту OPV-87 «Gowind» у Франції

Кораблі здатні виконувати безліч завдань, в основному пов’язаних з морським патрулюванням економічних зон.

«L’Adroit» був переданий командуванню Військово-морських сил Аргентини у грудні 2019 року. У квітні 2019 року розпочалося будівництво першого корабля для постачання ВМС Аргентини.

Довжина кораблів OPV-87 ВМС Аргентини складе 87 м, максимальна ширина – 14 м, водотоннажність – 1650 т. Кораблі будуть оснащені двома дизельними двигунами «Anglo Belgian Corporation» V12 (5,6 МВт), розрахункова максимальна швидкість – 21 вузол, дальність плавання – 7 тис. морських миль, автономність – 21 добу, екіпаж – 30-40 осіб.

Корабель буде обладнаний злітним майданчиком для застосування вертольота. Вивчається можливість установки на борту телескопічного ангара. На борту також можуть розміститися дві 9-метрові надувні шлюпки з жорстким корпусом (RHIB).

Всі чотири кораблі будуть оснащені дистанційно керованим бойовим модулем MARLIN-WS (Modular Advanced Remotely-controlled Lightweight Naval Weapon Station) компанії «Leonardo» з 30-мм гарматою.

Корпуси кораблів будуть посилені для можливості їх використання в холодних водах південних морів.