События в миреukrrain.com18 апр.

У Франції виділять постраждалим від заморозків господарствам 1 млрд євро

nk_hauz/-mywzcxuunshma1hk2zj.jpg

Уряд Франції створює надзвичайний фонд обсягом в 1 млрд євро для компенсації фермерам збитків, завданих частими заморозками у цьому році, заявив прем'єр-міністр Жан Кастекс.

Під час робочої поїздки на південний захід Франції прем'єр зазначив, що в агросекторі склалася надзвичайна ситуація, яка вимагає прийняття масштабних заходів. За його словами, перед багатьма працівниками сільського господарства постало питання виживання. Він підкреслив, що держава повинна дати відповідь на цю катастрофу, передає RFI.

Міністр сільського господарства і продовольства Франції Жюльєн Денорманді у суботу в етері радіостанції France Internacional також заявив, що галузь переживає, можливо, найбільшу катастрофу з початку XXI століття. За його словами, заморозки знищили виноградники, дерева і польові культури на сотнях тисяч гектарів земель.

Відзначимо, що заморозки у Франції спостерігаються і нині, починаючи з 6 квітня. На той час на фруктових деревах і виноградній лозі почали формуватися бурульки. Місцями температура повітря опускалася до -6, і всі використовувані в таких ситуаціях методи захисту виявилися неефективними. В результаті тільки в долині Рони загинуло 80% плодів на фруктових деревах.

Весняні морози знищили виноградники в 10 районах Франції.

nk_hauz/-mywzfctadot-bl1shqw.jpg