События в миреhromadske.uaSep 7

У Греції після масштабних лісових пожеж створили міністерство з питань кліматичної кризи

nk_hauz/Fhk3_RS7g.jpeg

Уряд Греції в понеділок, 6 вересня, оголосив про призначення очільника новоствореного міністерства — з питань кліматичної кризи та цивільного захисту. Його очолив 63-річний Христос Стиліанідіс, колишній комісар Європейської комісії від Кіпру.

Як повідомляє Ekathimerini, про це на брифінгу оголосив речник уряду Греції Янніс Ойконому.

Заступником Стиліанідіса стане Евангелос Турнас — колишній командувач військово-повітряних сил Греції. В уряді раніше говорили, що призначені на посади люди «відповідають політичним та операційним критеріям».

Міністерство з питань кліматичної кризи та цивільного захисту Греції утворили після критики дій уряду з попередження та подолання лісових пожеж у країні. Вони найбільше вразили острів Евія, на якому вигоріли понад тисяча квадратних кілометрів лісу.

Пожежі в Греції вирували з кінця липня й були приборкані лише в середині серпня. За даними грецької влади, всього вигоріли понад 400 тисяч гектарів. Цьогорічні пожежі були найбільш масштабними з 2007 року.

Влада Греції частково визнала власні помилки й оголосила про низку урядових перестановок, а також про розширення штату пожежників і збільшення фінансування для рятувальних служб. Але також там звинуватили в пожежах наслідки зміни клімату.

Спершу передбачалося створення ще й окремого міністерства з питань цивільного захисту. Але його ймовірний очільник — колишній міністр оборони Евангелос Апостолакіс — відмовився вступати на посаду через політичні розбіжності.

Після призначення на посаду міністра Христос Стиліанідіс заявив, що планує посилити зусилля з підготовки до стихійних лих та їхнього попередження. «Наслідки зміни клімату долають нас, тож ми повинні невідкладно почати втілювати значні зміни», — заявив він.

Стиліанідіс із 2006 по 2013 роки був членом парламенту Кіпру, потім був обраний до Європейського парламенту і зрештою призначений єврокомісаром із питань гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях, де пропрацював до 2019-го.

У Стиліанідіса є лише громадянство Кіпру. Щоб він мав змогу працювати в грецькому уряді, влада надасть йому почесне громадянство. Офіційно посадовця призначать на посаду в п’ятницю, 10 вересня.

💬 Последние комментарии
Елена
А потом что решили купить у своих, англоязычных,а французы пусть едят лягушек, Роджер там им в Париже поможет,запивая кофеём,хе.
кипчак
Пока Данилов только напрягается, когда слышит русскую речь. Похоже, что со временем в штаны наложит. До чего же уродливо выглядят со всех точек зрения эти новоявленные псевдукраинцы.
е
Елена, Америка четко дала понять с кем она))) жри!!!
е
Елена, так что ты тут писала про производство товаров с высокой добавленной стоимостью напомнить? и еще сказки про развитие промышленности рассказывала, про то как дяди с америки тут все новое построят, про то как свое производство сохранять не нужно, что все можно купить....и как помогли тебе твои дяди которым жопу столько вылизываешь???
е
дура ты, сразу видно... если твоя Америка хочет торговать с Китаем будет за юани все у него покупать...
Неянки
Ну вот и дождались.
е
не исключено... ))