События в миреmind.ua24 нояб.

У Європі хочуть відновити польоти Boeing 737 MAX через кілька тижнів

nk_hauz/-mmvzmnpnd7xz7prbojn.jpg

Європейське агентство з авіаційної безпеки (EASA) має намір протягом кількох тижнів схвалити дозвіл на польоти Boeing 737 MAX, які були припинені близько півтора років тому після двох авіакатастроф цих літаків. Відповідну заяву опубліковано у вівторок на сайті EASA, передає avianews.com.

EASA опублікувало проект директиви з льотної придатності Boeing 737 MAX. Як наголошується в заяві, тим самим регулятор продемонстрував «намір схвалити повернення літаків в небо над Європою протягом кількох тижнів».

Ключові вимоги регулятора стосуються оновлення програмного забезпечення системи покращення характеристик маневреності (MCAS), яка призвела до катастроф двох літаків, і проведення нових тренувань пілотів.

«EASA з самого початку дало зрозуміти, що ми проведемо власну об'єктивну і незалежну оцінку Boeing 737 MAX, працюючи в тісній співпраці з Федеральним авіаційним управлінням США і з корпорацією Boeing, з метою переконатися, що трагічні події, що торкнулися життів стількох людей, не повторяться», – заявив виконавчий директор організації Патрік Кай.

Він додав, що проведений аналіз дав EASA «впевненість в тому, що тепер літати на Boeing 737 MAX безпечно».

21 листопада Патрік Кай заявляв, що EASA прийме «рішення, що дозволяють повернути літак в експлуатацію», орієнтовно в січні майбутнього року.

10 березня 2019 року в Ефіопії розбився Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines, загинули 157 осіб. 29 жовтня 2018 року жертвами катастрофи літака аналогічної моделі компанії Lion Air в Індонезії стали 189 осіб. Керівництво Boeing визнало, що в обох випадках на борту повітряних суден стався збій в роботі MCAS – системи покращення характеристик маневрування. Після цього багато країн, включаючи США і держави Євросоюзу, з міркувань безпеки призупинили експлуатацію літаків цієї серії. Boeing пізніше внесла зміни в роботу MCAS. Влітку пройшли льотні випробування 737 MAX з модернізованим обладнанням.