У Литві головна ялинка світиться завдяки утилізації кавової гущі
События в миреrubryka.com21 декабря 2020

У Литві головна ялинка світиться завдяки утилізації кавової гущі

У Литві головна ялинка, встановлена на Кафедральній площі Вільнюса, світиться завдяки утилізації використаної кавової гущі.

Проект реалізує виробник кави "Paulig", який протягом року збирав кавову гущу в основних бізнес-центрах столиці, передає obzor.lt.

Електроенергія з кавової гущі виробляється на одній з біогазових установок Литви. З 28 листопада головна ялинка Литви вже використала майже 4 000 кВт-год "зеленої" електроенергії, для виробництва якої знадобилося майже 7 тонн кавової гущі, або майже 7 мільйонів випитих чашок кави.

"Цьогоріч під час першого і другого карантину, коли частина підприємств перемістила роботу з офісів в будинки, кількість зібраної кавової гущі також значно зменшилася, – говорить Валдас Шидла, менеджер з маркетингу Paulig. – Складна для всіх ситуація все ж не завадила нам зібрати навіть більше, ніж необхідно, в цілому 30 тонн кавової гущі".

Згідно з підрахунками, з 28 листопада по 7 січня зелена красуня на Кафедральній площі використає 12 000 кВт-год електроенергії, на виробництво якої потрібно більше 21 тонни кавової гущі.

"Одна тонна кавової гущі утворюється після того, як буде випито близько 100 тисяч чашок кави, – зазначає ініціатор проекту. – При переробці такої кількості гущі виробляється близько 500 кВт-год електроенергії, якої достатньо для забезпечення щомісячних потреб в електроенергії двох статистичних сімей у Литві або пробігу у 2900 км на електромобілі BMWi3".

Добрива, які утворюються у результаті утилізації органічних відходів, віддають фермерам.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Надеюсь,что-то получится.А то скоро в супермаркетах прийдётся ставить кассы самообслуживания,так как кассиров и так не хватает,а с этой историей-обслуживание на украинском,и те,что были уйдут.Люди переводятся на склад,куда угодно,.....кто принципиально не хочет говорить на украинском,кто из-за насильственного насаждения.И это только начало.
майдаун
вот сразу видно, что никто не платит за выход, не поит спецчайком, не угощает печеньками,,,
Гость
СЛЫШАЛИ? ВОТ ГДЕ ВАША НЕЗАВИСИМАЯ УКРАИНА?!
Кот Матроскин
Гробы тоже дорожают...
3021
Это второй штопаный гой, разговаривающий в повседневной жизни на русском, не титульной нации, но навязывающие укр. язык. Зе и По, этих двух галимых поцев, нужно посадить в тюрьму за коррупцию и не выпускать до тех пор, пока эти два любителя филологии, не выучат в совершенстве китайский язык.
ЭТО НЕ МИТИНГИ
НУ ЧТО ЭТО ЗА МИТИНГИ? ДЭРЖАВНЫХ ПРАПОРИВ НЕТ, ЩЭНЭВМЭРЛУ НЕ ВОЮТ...
воля
в скм метинвест ахметки уже введена