События в миреrubryka.comJun 20

У Мексиці почали випускати екошкіру з кактусів

nk_hauz/-mafpf1isvezplxz2i7b.jpg

Друзі-підприємці з Мексики Адріан Лопес Веларде і Марті Казарезов запустили виробництво веганскої шкіри з кактуса нопаль.

Винайденому матеріалу вони дали назву desserto. Разом Веларде і Казарезов заснували однойменну компанію і тепер роблять із desserto взуття, сумки і навіть одяг, пише Bored Panda.

nk_hauz/-mafpizuzx8ikum5cra9.jpg

Веларде і Казарезов – фахівці, які професійно працювали зі шкірою: Веларде обробляв її для автомобілів, а Казарезов – для одягу і аксесуарів. Приблизно три роки тому друзі зрозуміли, наскільки виробництво шкіряних виробів шкодить природі, і тоді ж кинули роботу, щоб створити альтернативний матеріал. Рішення знайшлося буквально під ногами.

На розробку технології у підприємців пішло приблизно два роки, після чого, в липні 2019 року, вони взялися за виробництво. Всі матеріали Веларде і Казарезов збирають у себе на фермі, не шкодячи при цьому самим кактусів – вони зрізають лише листя, жартома називаючи цей процес "стрижкою".

nk_hauz/-mafpja_x8cqyztixgn4.jpg

Бізнесмени вибрали саме кактуси, тому що ця рослина поширена в Мексиці, не вимагає багато води для вирощування, а шкіра з нього виходить міцною, еластичною, "дихаючої" і довговічною. За оцінками Веларде і Казарезов, служити такий матеріал буде не менше десяти років.

nk_hauz/-mafpjalxn70qcrruoln.jpg
nk_hauz/-mafpj7vks21cpgoo8bi.jpg
nk_hauz/-mafpj2vsn8y54jpcna1.jpg
💬 Последние комментарии
Алоха
Только не скули. Это и не красиво и не к добру.
Весёлый Роджер
Пошёл на фуй, нарик фуев! Забей косяк у свою дупу - враз побачишь Гваделупу!
Весёлый Роджер
Ты ТУПОЙ пропа_Хандон, вынь из дупы свой гандон! "На момент отмены крепостного права в России проживало 23 млн. помещичьих крестьян, что составляло ВСЕГО - 34% от всего населения Российской империи или 23% от ВСЕХ крестьян!" Эта русофобная байка про то, что все были крепостные - бродит по либерастным СМИ уже больше 100 ЛЕТ!!!
Алоха
Хороший песик. Почти злая собака. Хозяин даст тебе.
Весёлый Роджер
Слышь ты, гаваец у вышиванке и сраных шароварах, ты вот как пыхнешь чи нюхнёшь чи таблетку ням-ням и тебя сюда тянет, бред нести. Ну пыди на сайт с такими же нариками, да обсуждайте там проблему апоГеи с периГЕЕй. Тебя уже посылали здесь на фуй, так ыщо пошлют!
У НИХ БУТСЫ НЕ ТОЙ СИСТЕМЫ !!!
Шахтарь и Динамо за 6 матчей в Лиге Чемпионов не забили ни одного гола !!!
Алоха
А если бы не жидо-большевики, то ты и твой новый царь так бы и остались крепосными.