События в миреrubryka.com20 июн.

У Мексиці почали випускати екошкіру з кактусів

nk_hauz/-mafpf1isvezplxz2i7b.jpg

Друзі-підприємці з Мексики Адріан Лопес Веларде і Марті Казарезов запустили виробництво веганскої шкіри з кактуса нопаль.

Винайденому матеріалу вони дали назву desserto. Разом Веларде і Казарезов заснували однойменну компанію і тепер роблять із desserto взуття, сумки і навіть одяг, пише Bored Panda.

nk_hauz/-mafpizuzx8ikum5cra9.jpg

Веларде і Казарезов – фахівці, які професійно працювали зі шкірою: Веларде обробляв її для автомобілів, а Казарезов – для одягу і аксесуарів. Приблизно три роки тому друзі зрозуміли, наскільки виробництво шкіряних виробів шкодить природі, і тоді ж кинули роботу, щоб створити альтернативний матеріал. Рішення знайшлося буквально під ногами.

На розробку технології у підприємців пішло приблизно два роки, після чого, в липні 2019 року, вони взялися за виробництво. Всі матеріали Веларде і Казарезов збирають у себе на фермі, не шкодячи при цьому самим кактусів – вони зрізають лише листя, жартома називаючи цей процес "стрижкою".

nk_hauz/-mafpja_x8cqyztixgn4.jpg

Бізнесмени вибрали саме кактуси, тому що ця рослина поширена в Мексиці, не вимагає багато води для вирощування, а шкіра з нього виходить міцною, еластичною, "дихаючої" і довговічною. За оцінками Веларде і Казарезов, служити такий матеріал буде не менше десяти років.

nk_hauz/-mafpjalxn70qcrruoln.jpg
nk_hauz/-mafpj7vks21cpgoo8bi.jpg
nk_hauz/-mafpj2vsn8y54jpcna1.jpg
💬 Последние комментарии
Елена
Ио не я писала
Елена
Американская военная мощь,плюс экономика Запада , её научно-технический , финансовый, людские потенциалы.
Елена
Там измором американцев выжили, хотелось им остаться жить в средневековье,пусть живут.
гость
Техас был немецкой колонией в той ещё индейской Америке.
Гость
Половину армии пригнали ? Это диверсия ! Их там всех разом и накроют ….
Весёлый Роджер
Серж вы постоянно недоговариваете вашу фразу... Там же сразу писли - "Етить-молотить!!!" идэ "Эб.ть копать!!!" - що будэ скоро весьма актуально для xoxлoвермахта.
Весёлый Роджер
Не пиСди МРАЗЬ Шмуля продажная! Ты был за пиндосные прививки от Джонсона & Джонсона. Таки, а ведь ых як и бананив, вид панов пиндосов - НЫМА!!! ЭЙ ТВАРЬ - НЫМА!!! Як у тоби и ума!!! Пердун ты проклятый, шизик лысыватый! «Елена -27 июня 2020 - Много, очень много масок, самолёт целый,большой доставил, …нужные медицинские препараты и средства всякие приборы,там инвентарь ,всякое такое . всё доставили и ИВЛ Америка людям посылает,кому надо…» «Елена -29 июня 2020- Болезнь.ха.А Украина все равно идёт в Европу…» Хоть и мает нищебродную *опу! Да Шмуля, а ты переходи по этим ссылкам, там про тебя усё!