События в миреaspekty.net22 июн.

У НАТО вирішили посилити системи ППО і ПРО

nk_hauz/-mapz_z8oeqdsr1whdsb.jpg

Альянсу доводиться адаптуватися до обстановки в сфері безпеки і реагувати на нові військові виклики Росії.

Міністри оборони країн НАТО прийняли рішення посилити системи ППО і ПРО, щоб протистояти ядерній ракетній загрозі з боку Росії. Про це заявив генсек альянсу Єнс Столтенберг за підсумками першого дня саміту, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми вирішили зміцнити загальні системи ППО і ПРО», — зазначив Столтенберг, перераховуючи заходи, вжиті для протистояння РФ і її ядерному арсеналу.

За його словами, в тому, що стосується ядерної зброї, «поведінка Росії — дестабілізуюча і небезпечна», але альянс не збирається дзеркально реагувати на розгортання нових російських озброєнь.

«Ми не прагнемо дзеркально відповідати Росії, і ми не будемо розміщувати нові ядерні ракети наземного базування в Європі», — вказав Столтенберг.

При цьому він наголосив, НАТО буде адаптувати і зміцнювати свій оборонний потенціал, бачачи, як «Росія модернізує свої ядерні системи озброєнь», і особливо це стосується нових ракетних систем.

«У НАТО є сили для захисту всіх союзників від будь-яких загроз. Ми готові, і ми можемо це забезпечити. Ми підвищили ступінь готовності наших сил за останні роки. Ми розгорнули бойові групи на східному фланзі Північноатлантичного альянсу в державах Балтії та Польщі. Ми розширили нашу присутність в Балтійському і Чорному морях. І ми також модернізували нашу оборону, адаптували і модернізували систему органів військового управління, і зараз члени НАТО направляють все більше інвестицій в оборону, купують більше і різних оборонних засобів», — підсумував генсек.

Нагадаємо, 12 червня Україна стала членом Програми розширених можливостей НАТО. Новий статус передбачає поглиблення співпраці між союзниками і партнерами, які зробили значний вклад в операції та місії під проводом Альянсу.