У Німеччині запропонували саджати дерева на фасадах будинків
События в миреzib.com.ua04 октября 2020

У Німеччині запропонували саджати дерева на фасадах будинків

Якщо у нас основною прикрасою фасадів стали кондиціонери і супутникові тарілки, то у Німеччині вирішили оздобити стіни... деревами. Причому рости вони будуть не вгору, а вбік.

У Німеччині та багатьох інших країнах Європи було вельми спекотне літо. Навряд чи когось із міських жителів потрібно переконувати, що зайве дерево десь по сусідству ніколи і нікому не завадить.

У бранденбурзькому місті Еберсвальде дерева розташували на фасаді медичного центру, будівництво якого завершується. Згідно з концепцією альтернативного озеленення GraviPlant, розробленою фірмою-стартапом зі Штутгарта, рости вони повинні горизонтально.

Дерева — благородні лаври і ялівці — посаджені в діжках, що закріплені на фасаді і підключені до систем водо- та енергопостачання. До того ж вони обертаються зі швидкістю від 0,1 до 1,6 обертів на хвилину, завдяки чому дерева ростуть у горизонтальному напрямку. Управляє цим спеціальна комп’ютерна програма на основі даних від сенсорів, пише DW.

Автори ідеї вважають, що вертикальні сади можна буде створювати, наприклад, у районах зі щільною забудовою. При цьому дерева, крім поглинання вуглецю, створюватимуть тінь, покращуючи мікроклімат.

Правда, про те, в яку суму обійдеться така конструкція, чи не зашкодить вона міцності фасаду і скільки електроенергії буде витрачатися на підтримку одного такого дерева, автори проекту не повідомляють.

Написать комментарий