События в миреzaxid.net30 нояб.

У Норвегії звели офісну будівлю, яка виробляє більше енергії, ніж споживає

nk_hauz/-mnil4srmcvg8gbvine-.jpg

Міжнародне архітектурне бюро Snøhetta збудувало вуглецево-негативну офісну будівлю Powerhouse Telemark у місті Порсгрунн у Норвегії. Її спроектували так, аби виробити більше енергії, аніж будівля може спожити протягом всього періоду свого існування.

Як пише Platfor.ma, кутова будівля теплоізольована і має великий фотоелектричний навіс. Він покриває дах та фасад, що виходить на південь. Вироблятиме така система 256000 кіловат енергії щороку – це достатньо, аби компенсувати вуглець, споживаний офісом протягом 60-річного періоду експлуатації, а також під час будівництва, знесення та виготовлення будівельних матеріалів.

Будівлю Powerhouse розробили у відповідь на кліматичну кризу та внесок будівельної галузі у глобальні викиди вуглецю з метою запропонувати «стійку модель майбутнього робочих просторів».

«Ми довели цією будівлею, що будівельна індустрія не має виправдання, щоб не будувати енергопозитивні будівлі. Усі системи, використані в цій будівлі, є на ринку», – розповідає співзновник Snøhetta Кєтіл Тхедаль Торсен.

nk_hauz/-mnil3grhkmqzcutk4ki.jpg
nk_hauz/-mnil4o0wmtioxhwszn6.jpg
nk_hauz/-mnil4uqb5jjff1zkroc.jpg
nk_hauz/-mnil4mn25jzahqywidk.jpg
nk_hauz/-mnil3khoa_d9xgwhz8b.jpg
nk_hauz/-mnil3pyzyariu2ll5ok.jpg
nk_hauz/-mnil4lc1yv88ldhcuxt.jpg
nk_hauz/-mnil465swrktaeggfqx.jpg
nk_hauz/-mnil4htaxeai-1e57ir.jpg
nk_hauz/-mnil3clxu5oacn6sw73.jpg
nk_hauz/-mnil4s_rif13btvp0jc.jpg

Powerhouse Telemark має одинадцять поверхів та вирізняється скошеним дахом, нахиленим під кутом 24 градуси, та виразним 45-градусним вирізом на фасаді. Це також допомагає максимізувати кількість сонячної енергії, яку може зібрати фотоелектричний навіс, і створює всередині наповнені світлом простори.

Усередині будівлі розташовані різні офісні приміщення, а також барна стійка, ресторан, зала для зустрічей в пентхаусі і тераса на даху. В офісі немає підвалу, щоб зменшити кількість використаного бетону. Серед матеріалів, які використали для інтер’єру, – місцеве дерево, гіпс та килимова плитка, 70% якої виготовили з перероблених рибальських сіток.

💬 Последние комментарии
Гость
Опять еврей.
Елена
Вы их лучше разместите на лини разграничения с ДНР и ЛНР, посмотрим как им там понравится.
А.Кашпировский
Лена, сходи к доктору. Тебе уже писали - ты застряла в 90-х и пишешь о том чего давно уже нет. Ты просто тупая, а умственное развитие у тебя остановилось лет в 16-17, потому ты тут вечно ноешь про "младую и красивую". Проснись уже, дура, это было лет 40 назад, а ты пишешь одну и ту же чепуху по пять раз в месяц, а то и в неделю. Раз есть время на херню - просто полазь в интернете и посмотри, там кроме нефти много чего нового. Тебя что-то на Ельцине и Чубайсе заклинило, очнись уже - Ельцин давно умер. Ты пишешь чушь и постоянно выставляет себя тупой маразматичкой. Давай уже к доктору, давно пора
Весёлый Роджер
Уже желающие страны выстроились в очередь по росту - пыдти воювати за своих щирых холуёв!!! Особливо им понравилась идея, що не xoxлота трусливая буде впереди биться з москалями, а сами паны! Як же цэ по щироxoxляче!!! Як там, про москальский танк ы хероя Опанаса, що всрался не з переляку, бо вид лютой ненависти до москалей! С.Семенченко - бежавшему сракой уперёд на москалей - Сала херою!
Весёлый Роджер
«Елена – 4 ноября 2020 - … И дупой и пыхвой тоже работают …опыта наберутся,знаний и будет в Украине современные и обученные кадры…,»
Весёлый Роджер
Ну как ТВАРЬ брехливая, шлюха ты орально-анальная и сраколиз вечный Шмуля Сруля, поведуй нам, таки сколько Союз поставлял машин, станков и др. высокотехнологичного оборудования??? Только не надо тут пиСдить про страны СЭВ и Африки и др. третьего Мира. Давай тварь, начинай... Шо там, дэ гивнястый твой язык, вже у сраке, як у поханой продажной собаки?
Весёлый Роджер
Луночка!!! вот она разгадка, чаму у "еры" буквы так скакали, это её так на кровати ласкали! :-)))