События в миреwww.ukrinform.ua7 нояб.

У Польщі знову поновилися протести проти антиабортного законодавства

У багатьох містах Польщі в суботу під гаслом “Жодної більше” відбулися акції протесту проти антиабортного законодавства країни на тлі смерті 30-річної вагітної жінки у місті Пщина Сілезького воєводства на півдні країни.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

nk_hauz/ixIy2eKnR.jpeg

Під час найбільшої акції, що відбулася у Варшаві, її учасники пройшли маршем від Конституційного трибуналу до міністерства охорони здоров’я Польщі. Під час ходи протестувальники тримали плакати: “У вас (влади) кров на руках”, “Вона могла жити”, “Права жінок – права людини”, несли фотографії 30-річної померлої жінки. У ході маршу оголошувалися хвилина мовчання.

Попри те, що марш у Варшаві відбувся без партійних символів, на ньому були присутніми багато політиків опозиції, зокрема лідери Громадянської платформи Дональд Туск, партії “Польща 2050” Шимон Головня та інші.

Акції протесту відбулися також в інших містах Польщі, зокрема Вроцлаві, Щеціні, Лодзі тощо.

Напередодні Туск у відеозверненні підкреслив: немає жодного сумніву в тому, що померла жінка стала жертвою нового антиабортного законодавства Польщі. Він зазначив, що лікарі в Польщі бояться робити аборти, щоб не потрапити під кримінальну відповідальність. За його словами, через тогорічне рішення Конституційного трибуналу, який зробив антиабортне законодавство Польщі більш жорстким, вагітність жінки в Польщі “веде прокурор, а не гінеколог”. Він закликав усіх небайдужих вийти на акцію протесту.

Водночас представники влади відкидають зв'язок смерті вагітної жінки зі змінами у законодавстві про аборти. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив у п’ятницю, що лікарі зобовязані були рятували жінку і в цьому аспекті у Польщі нічого не змінилося. Він додав, що усі обставини смерті жінки має встановити слідство.

Глава МОЗ Польщі Адам Недзельський заявив, що національний консультант з питань гінекології підготує інструкцію для лікарів, в якій однозначно підкреслюватиметься, що вагітність можна переривати у випадку загрози життю жінки.

Як відомо, 30-річна Ізабела наприкінці вересня померла у лікарні міста Пщина, перебуваючи на 22-му місяці вагітності. Її прийняли до лікарні після того, як у неї відійшли навколоплідні води, але лікарі зволікали з абортом, чекаючи, поки плід остаточно помре. Через зволікання з абортом у неї розвинувся сепсис, в результаті чого жінка померла.

Як відомо, 22 жовтня минулого року Конституційний трибунал Польщі визнав, що аборт на підставі патології плода порушує конституційний принцип захисту життя, пов'язаний з положенням про гідність людини. Це звузило легальне поле для абортів, де майже 98% переривань вагітності здійснювалося за цим положенням. У січні цього року заборона на аборти у випадку патології плода набула чинності.

У Польщі залишаються ще два положення, за якими дозволяються легальні аборти: у випадку загрози життю жінки та у випадку зґвалтування чи інцесту.

💬 Последние комментарии
Голос разума
В России идет постоянная фальсификацыя истории. Например, в России проглотили фейк о "расстрелянных крымчанах под Корсунем", и даже возвели его в "историческую правду " посредством "документального фильма" «Крым. Путь на Ро́дину»
Голос разума
Вообще-то, ты сам указал, ключевое понятие РОССИЯ НЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНА В ПРЕКРАЩЕНИИ ВОЕННЫХ ДЕЙСТВИЙ НА ДОНБАСЕ.
Голос разума
Россия сторона конфликта и "Россия НЕ заинтересована в РАЗГОВОРЕ" - это, как говорят в Одессе, 2 большие разницы. И не только в Одессе. Также, как и "Россия НЕ заинтересована в РАЗГОВОРЕ" и Россия НЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНА в прекращении войны на Донбассе.
Гость
Ленка Шмуля сосалка с придорожной канавы у тебя что прорезался голос ?
Елена
Пошёл накуй
---
врешь.хоть на украинском хоть на английском -на каком хочешь на том и общайся.Дешевка у тебя куратор и ты дешевка.А вчем разница ты так и не сказал.Как бы это помягче-балабол штатный. Бутосова корефан.
Гость
Голос из сортира - рагуляцкий пидор и польский хуесос
Авторские статьи