События в миреwww.unn.com.ua24 янв.

У Португалії сьогодні пройдуть вибори президента

nk_hauz/-mrnc7yw9qu73wlagy7v.jpg

Сьогодні, 24 січня, в Португалії пройду президентські вибори, пише УНН.

Голосування відбудеться в умовах режиму надзвичайної ситуації у зв'язку з пандемією коронавируса.

Деталі

На вищий державний пост претендують сім кандидатів, в тому числі діючий лідер республіки Марселу Ребелу ді Соуза.

Виборчі дільниці відкриються о 8 ранку за місцевим часом і працюватимуть до 19:00.

Активним виборчим правом в країні наділені понад 9 млн осіб. Експерти очікують, що явка буде низькою. Якщо жоден з кандидатів не зможе отримати за підсумками сьогоднішнього голосування понад 50% голосів, то 14 лютого Португалію чекає другий тур виборів.

Політична ситуація в країні і карантин

Чинний глава держави 72-річний Ребелу ді Соуза зайняв пост президента в 2016 році і, згідно з опитуваннями громадської думки, лідирує у виборчих перегонах.

Rаdio e Televisаo de Portugal раніше оприлюднило опитування згідно з яким ді Соуза можуть підтримати 63% виборців. Його основний конкурент юрист і екс-дипломат Ана Гомеш, згідно з результатами дослідження, може отримати лише 14% голосів виборців.

Вибори пройдуть на тлі пандемії. У Португалії загалом виявлено більше 600 тисяч випадків коронавирусной інфекції. Нещодавно влада країни оголосила про посилення обмежувальних заходів: жителі країни не повинні без необхідності залишати будинки, ресторани і кафе працюють лише для того, щоб готувати їжу на винос, закриті спортзали, різні культурні установи.

Порушувалося й питання про перенесення виборів, однак консенсусу не було досягнуто. Влада країни все ж прийняли ряд заходів - збільшили час для дострокового голосування та кількість місць для голосування загалом.

💬 Последние комментарии
Мауаммар Каддафи
Свободная Африка - это круто!
Все пропало
Эрдоган! Сволочь! Признай геноцид армян для начала! И может тогда не станешь пускать в свой дом бандеровцев!
Елена
Бедные американцы,беднеющие американцы, деградация американцев у всех на виду,они не понимают ничего, совершенно и даже то что их страна мировой лидер,но это от того что они такие тупые,прям как я,хе.
ЗАПАНУВАЛЫ?
Ну, как говорится, как говорится, - и это радует!
Все пропало
У американцев квалификация получше, чем у слуг народа... Поэтому американцы с русскими ни о чем не договорились. И даже Эрдоган с американцами договориться не может. Тоже квалификации не хватает.
Кот Матроскин
Возвращение блудного попугая...
Все пропало
А по телефону нельзя провести переговоры? И что за переговоры такие? Ну, Путин про международное право, российский Крым и общую историю рассказывать будет, а Зеленский будет слушать и не соглашаться, но что-то конкретное противопоставить этим утверждениям не сможет. Квалификация плохая.