События в миреnewformat.info3 мая

У Празі заявили про єдину версію по Врбетіце

Слова глави Мін’юсту Чехії Марії Бенешової про кілька версій причин вибухів у Врбетіце в 2014 році «сказані не в інтересах Чехії».

nk_hauz/-mzljyxg3s7k2x-rlmid.jpg

Про це заявив глава МВС республіки Ян Гамачек. Він підкреслив, що у неї «була лише загальна інформація» про розслідування. Прага звинувачує в події російські спецслужби, наполягаючи тільки на цій версії.

Недавні висловлювання міністра юстиції Чехії Марії Бенешової про ситуацію з вибухами в Врбетіце не залишилися без відповіді глави кабміну республіки. Андрій Бабіш заявив, що має намір обговорити з Бенешовою її слова про кілька версій розслідування вибухів, які сталися в 2014 році.

«Міністр не була на засіданнях [де були представлені подробиці про інцидент]. Вона отримала лише загальну інформацію. У неї менше інформації, ніж у нас [керівництва уряду і МВС]. Її інтерв’ю мене зовсім не порадувало. Воно не було в інтересах Чехії», — сказав перший віце-прем’єр і глава МВС Чехії Ян Гамачек, виступаючи на чеському телебаченні.

Він повідомив, що поговорив про це з Бабішем і той або вже зв’язався з главою Мін’юсту, або їх розмову на цю тему незабаром відбудеться.

«Поліція працює тільки з однією версією -» російським слідом «. У вибухах замішані співробітники російського ГРУ, конкретно підрозділ 29155. Інших версій немає», — додав Гомачек, зазначивши, що виступ Бенешової не порадував його.

На думку глави МВС, її слова «пішли на користь комусь іншому, ніж Чеській Республіці».

«Тепер уже нічого не змінимо. Ми знаємо, що зробили росіяни, знаємо, як вони це зробили. Вони знають, що це зробили, і знають про те, що ми знаємо, що вони це зробили. Єдине, чого вони не знають, — що ми на них маємо», — наводить його слова ЗМ».

Глава Мін’юсту Чехії Марія Бенешова дала 29 квітня інтерв’ю місцевому виданню novinky.cz, повідомивши, що є кілька версій причин інциденту під Врбетіце, де загинуло двоє людей.

«Я була присутня на засіданні уряду, коли це обговорювалося. Моя думка дуже схожа з думкою президента [Чехії Мілоша Земана] після того, як нам був представлений звіт Служби інформації і безпеки [контррозвідки]. Я називала і інші можливі версії», — розповіла вона.

При цьому вона зазначила, що не може детально розповідати про інші версії. Але подробиці обговорюваних версій зафіксовані, за її словами, «в запису, зробленого під час засідання уряду». Перший заступник лідера Громадянської демократичної партії Чехії Збинек Станюра закликав звільнити Марію Бенешову після її слів про вибухи.

За його словами, заяви глави Мін’юсту вказують на те, що в уряді країни існує розкол і не всі члени довіряють прем’єр-міністру. Це, на думку політика, ставить під сумнів рішення в ключових питаннях зовнішньої політики, які стосуються безпеки чеських громадян, тому міністра потрібно «безсумнівно звільнити», уклав він.

Заява Бенешової прозвучало після того, як 26 квітня прем’єр-міністр Чехії повідомив тільки про одну версію вибуху складів з боєприпасами — «діяльність російських спецслужб». 25 квітня президент Чехії Мілош Земан зробив надзвичайне звернення до народу. В ході виступу він заявив про дві версії. Перша з них — необережне поводження з боєприпасами. Друга — причетність агентів іноземних спецслужб. Земан не виключив, що розкручується скандал з цим інцидентом семирічної давності може виявитися в результаті грою спецслужб. Глава МВС республіки припустив, що слова президента Чехії про версії з необережним поводженням з боєприпасами могла бути навіяна кимось ззовні.

«Думаю, що у нього [Земана] хтось побував [і вплинув на його позицію щодо інциденту у Врбетіце]. Я б [в зв’язку з цим] не недооцінював візит [до чинного глави держави] екс-президента [Чехії] Клауса», — сказав Гамачек, припустивши, що ставлення Клауса до ситуації могло зіграти свою роль.

Раніше Клаус казав, що йому соромно через дії нинішнього керівництва країни щодо Росії.

«Для мене це свідчення [сучасного стану] нашої країни і про того, що ми взагалі не здатні мати осмислену зовнішню політику», — зазначив він в інтерв’ю чеській газеті Blesk.

Він вважає, що Чехія, поглиблюючи дипломатичний конфлікт з Росією, намагається заробити очки в Вашингтоні і НАТО. На позицію Земана різко відреагували його опоненти. У четвер, 29 квітня, кілька тисяч людей зібралися на Вацлавській площі в Празі, щоб висловити своє невдоволення висловлюваннями чеського президента щодо інциденту у Врбетіце.

Мітингувальники вважають, що Земан симпатизує Росії. Акцію організувала громадянська ініціатива «Мільйон миттєвостей для демократії». Вона тісно пов’язана з політичними опонентами Земана з лав партій правої парламентської опозиції.

💬 Последние комментарии
е
че там они Грузии наобещали в 2008 напомните?))))
е
ты типа отработаешь? ну твоя раздолбаная морячками под мостами жопа мало кого заинтересует...
е
твоя амриканская мощь от слова "мощи"??? АМЕРИКАНСКИЕ военные и эксперты НЕОДНОКРАТНО заявляли о ОТСТАЛОСТИ свои вооруженных сил, о том что застряли в 80-х...но ты ж ТУПАЯ....а про экономику Запада давай расскажи: КАК твой Запад помог своей же Италии когда там массово люди заболевать стали? а НИКАК! типа сами справляйтесь! так это даже не война.. нужны были только те самые научно технические и финансовые ресурсы которых тупо НИКТО не дал!...но ты ж ТУПАЯ и реальность не видишь, а только свой бред тут транслируешь...
е
о как заговорила, а как пела, что ВЕЗДЕ где есть америка там ВЕЗДЕ процветание и развитие! шо ОПЯТЬ забыла склеротичка??? Напоминаю: Вьетнам, Лаос, Камбоджа, Гватемала, Ирак, Сирия, Ливан, Ливия и еще КУЧА стран, которые твои америкосы разграбили и смылись оттуда с ПОЗОРОМ... Афган это из последних, что у всех на слуху..
Елена
Ио не я писала
Елена
Американская военная мощь,плюс экономика Запада , её научно-технический , финансовый, людские потенциалы.
Елена
Там измором американцев выжили, хотелось им остаться жить в средневековье,пусть живут.