У Сенегалі сотні пеліканів загинули через заразний пташиний грип
События в миреwww.unn.com.ua30 января 2021

У Сенегалі сотні пеліканів загинули через заразний пташиний грип

Близько 750 пеліканів, що загинули в північній частині Сенегалу минулого тижня, дали позитивний результат на пташиний грип H5N1, повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

Рейнджери виявили пеліканів 23 січня в пташиному заповіднику Джуджу, на віддаленій ділянці заболочених земель недалеко від кордону з Мавританією і місце відпочинку птахів, які щорічно перетинають пустелю Сахара.

Заповідник є транзитним місцем для близько 350 видів птахів, але мертвими були знайдені тільки пелікани.

Раніше Сенегал повідомив про спалах H5N1 на птахофабриці в районі Тіес приблизно в 120 милях на південь, в результаті чого було вбито близько 100 000 курей.

Неясно, чи пов'язані ці два спалахи.

Факти про пташиний грип

1. Пташиний грип - це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А. Вірус H5N1 - це підтип вірусу грипу A, який буває в основному у птахів і може бути причиною їх смерті.

2. За офіційними повідомленнями Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин в 2018-2019 роках грип птиці реєструвався в 11 країнах ЄС (128 спалахів) і РФ (84 спалахи).

3. Основним фактором поширення грипу птиці в світі є інфіковані збудником дикі птахи.

4. Грип птиці відноситься до транскордонних захворювань, тих, які неможливо зупинити обмеживши переміщення товарів через кордон, оскільки, як було зазначено, основним фактором поширення є інфікована дика перелітний птах.

5. Найбільш уразливі до грипу свійські птахи, які вирощуються в домашніх і фермерських господарствах і не ізольовані від зовнішнього середовища (пасовищ, ставків, річок, водойм), де можуть контактувати з інфікованим міграційним птахом.

6. Найбільш захищені від грипу свійські птахи, які вирощуються промисловими виробниками в ізольованих умовах.

7. Під час спалаху пташиного грипу слід утриматися від покупки м'яса птиці в місцях стихійної торгівлі і віддавати перевагу офіційним торговим точкам.

8. Віруси пташиного грипу не завжди заражають людей, але, починаючи з 1997 року, було зареєстровано понад 100 підтверджених випадків зараження людей вірусами пташиного грипу.

9. Симптоми пташиного грипу у людей можуть варіюватися від симптомів, типових для звичайного грипу (температура, кашель, біль у горлі та біль у м'язах) до інфекції очей, пневмонії, важких респіраторних захворювань (гострий респіраторний синдром) та інших загрозливих для життя ускладнень.

10. Поширення вірусів пташиного грипу від однієї хворої людини до іншої буває дуже рідко; подальше поширення інфекції від хворого не спостерігається.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
разница в коммерческой стоимости индийской, китайской, европейской и российской вакцины в баксах: астразенека - 2$ по Европе без доставки, индийская 5$ самовывоз, джонсон^2 - 20$ c доставкой, российская 20$ без транспортных расходов, китайская 29$ с гумм.доставкой, пфайзер 39$ полный фарш, модерна 40$ без доставки или 70$ всё включено. Есть ещё супер вакцина из Тайваня от Медиген ценой от 100$ и выше, - но там учёные упёрлись в золотистых хомячков, у которых оказалась зверская восприимчивость к ковиду и какая-то неправильная иммунная реакция на вакцину. Поэтому, все стобаксовые вакцины Медигена уходят в хомячков, а не для людей. Аж завидно.
СВОБОДНАЯ УКРАИНА
а почему унажают урсулу. гендерное равенство а тут крику что кому-то не уступили место??? что гендерное равенсво хорошо пока собственную жопу не усадила и ту вспомнили что она женщина)))) равенство так равенство а то стуло не дали это трагедия а двери придержали это сексизм. как говорят за что боролись на то и напоролись, кушайте не обожритесь.
е
Рада в полном составе с президентом и его семейством во главе пусть идет воюет... Им полезно для здоровья в отличии от остального населения, кроме Елены, ей в радость будет во славу Америки сдохнуть...
Серж
Скачки. Браво!!!
е
Интересно, а сама Украина не желает объяснить перемещение войск в сторону Донбасса и полное игнорирование минских соглашений??
Украинец
Но знаешь, чем это закончился? Кровавой расправой, пусть они сами мутят в Мексике, но трупов станет еще больше.
Гость
Хахаха.. хороший юмор квартала 95! Похлопаем ему, медаль ему за юмор. Если что, серьезно, об этом Путин давно говорил при Порошенко - НЕ ПЛАНИРУЕТ контактировать с сумасшедшим президентом (при Порошенко и при Зеленского)! Нет смысла присылать ему приглашение на разговор. АБСОЛЮТНО НЕТ СМЫСЛА, Путин начнет рассматривать, если прекратится бедлам в Украине, и тогда будет другой разговор.