События в миреhmarochos.kiev.uaJun 26

У Швеції прем’єр хотів скасувати заборону піднімати ціни на оренду житла. Його відсторонив парламент

nk_hauz/-md67jucfave5c3g9lvx.jpg

Шведський парламент оголосив вотум недовіри прем’єр-міністру Стефану Левену, повідомляє BBC. Вотум недовіри ініціювали Ліва партія і праві Шведські демократи. Приводом стала пропозиція реформувати житлову сферу в країні, зокрема ввести ринкові ціни на оренду нерухомості в нових будинках.

Щоб оголосити прем’єру недовіру, необхідно здобути підтримку 175 депутатів зі 349 у парламенті. Вотум недовіри підтримав 181 депутат, 51 – утримався. Недовіра може означати або оголошення дострокових виборів, або тільки відставку прем’єра. Стефан Левен став першим в історії Швеції прем’єр-міністром, якого усунули від посади таким чином. Він очолює найстарішу «Соціал-демократичну партію Швеції».

У Швеції гостро стоїть питання оренди житла, пише The Local Sweden. Без особливих проблем житло можна зняти лише втридорога на умовах суборенди. «Контракт першої руки» (контрольовані державою ціни) навпаки підписати нелегко, хоча контрольована ціна на житло є невисокою і дозволяє мешканцям таких квартир не боятись втратити дах над головою. В якості орендодавця часто виступають муніципалітети. Терміни очікування в муніципальній житловій черзі можуть сягати 20 років. Уряд Левена вирішив вплинути на цю ситуацію, запровадивши ринкові ціни на оренду нерухомості в нових будинках.

Населення Швеції на сьогодні сягає 10 мільйонів осіб, з них три мільйони орендують житло. На думку прихильників нововведення, скасування обмеження ціни на оренду квартир в новобудовах призведе до збільшення кількості житла та скорочення черг. Проте його критики побоюються, що це перший крок до введення ринкової орендної плати для всіх квартир і в результаті призведе до її підвищення, що погіршить якість життя громадян, які не мають власного житла.

Написать комментарий