События в миреnewformat.info1 мая

У Сирії почалося відновлення храмів і пам’яток архітектури

nk_hauz/-mzyketymebstahe4ucb.jpg

У Сирії стартував масштабний науковий проект з порятунку ранньохристиянської спадщини.

Над ним працюють російські фахівці у співпраці з військовими і сирійським міністерством культури.

На опублікованих кадрах видно, як наукові співробітники Російської академії наук (РАН) роблять фотографії однієї з напівзруйнованих церков і розклеюють спеціальні позначки. Пізніше за допомогою комп’ютерної графіки їм вдасться розробити проект відновлення.

Пам’ятник архітектури, якому півтори тисячі років, знаходиться в жахливому стані після військових дій в регіоні. На одній з колон видно слід від снаряда, однак купол уцілів.

«Це можна порівняти, знаєте, напевно, з людиною, що потрапили в аварію, якого привезли на швидкій в лікарню. Добре б, щоб з ним був паспорт, добре, з ним була група крові, є у нього на щось алергія чи ні. Те ж саме з пам’ятниками. Якщо він зруйнувався, потрібно вживати заходів, потрібно розуміти, що з ним робити », — заявила заступник директора Інституту матеріальної культури РАН, керівник проекту «Порятунок ранньохристиянських церков Сирії» Наталія Соловйова.

Робота над проектом розрахована на кілька років. Дослідники з РАН вже побували в провінції Хама і в околицях Ідліб, щоб детально відобразити пам’ятники архітектури і їх пошкодження.

Як вдалося фахівцям РАН, за останні роки в результаті різних зіткнень в регіоні було знищено понад 3 тис. пам’яток культури. Близько 50 тис. перебувають під загрозою зникнення.

23 квітня стало відомо, що влада Сирії планують до 2023 року завершити реконструкцію найбільшого в країні і одного з найбільших на Близькому Сході спортивного комплексу.

💬 Последние комментарии
Каменяр
Цікава в тебе позиція щодо захисників України. А що ти особисто зробила для цих захисників? ти хоч раз привітала їх з святом, сказала слово подяки ?
Каменяр
А зелені чоловічки - перший раз появились в Криму. І на Донбасі постійно були і є присутні росіяни, в тому числі військові без розпізнавальних знаків. Це ті самі зелені чоловічки
Каменяр
А росіян, вбитих і поранених - тисячі , полонених - десятки.
Каменяр
А росіян, вбитих і поранених - тисячі , полонених - десятки.
Каменяр
Слухай, ХОХУ - Де в звітах ОБСЄ вказано, що "сепары" НЕ СТРІЛЯЛИ? І ще - в кожному звіті вказано, що "сепары" не пропускають спостерігачів для контролю. Це лише для того, щоб не видно було зброї та місць, з яких стріляють по населенню!
Каменяр
Де ти бачила на Донбасі американців і англічан? Знову Путін чи Пєсков наспівали?
Memento mori
Так у американцев тоже долг государственный постоянно растет. Государство крупно задолжало. Просто Маркс с Энгельсом давно померли, а указать на этот важный момент и проанализировать причины и последствия некому.
Авторские статьи