События в миреbabel.ua2 мар.

У США хочуть запровадити податок на багатство. Заможні громадяни платитимуть від 2% вартості своїх статків

nk_hauz/-mulncyj5mhfln2jhmjq.jpg

Конгресмени від Демократичної партії США запропонували ввести «податок на багатство» — 2% зборів для сімей, що володіють статками понад $50 млн. На переконання авторів законопроєкту, це допоможе в боротьбі з економічною нерівністю.

Про це пише Business Insider.

Як пояснює сенаторка Елізабет Воррен, яка виношувала ідею подібного податку вже давно, її ініціатива допоможе створити більш чесну економіку без підняття зборів для більшості населення, що не має великих багатств.

Законопроєкт пропонує податок у 2% для домогосподарств зі статками від $50 млн до $1 млрд, і 3% для тих, у кого є більш ніж $1 млрд.

«Ультрабагаті та могутні підлаштували правила на свою користь, тож 0,1% на верхівці платить нижчу ефективну податкову ставку, ніж 99% унизу, а статки мільярдерів більші на 40%, ніж до початку кризи коронавірусу. Податок на багатство популярний серед виборців обох партій з однієї причини: тому що вони розуміють, що система налаштована збагачувати багатих і великі корпорації», — йдеться в заяві Воррен.

Документ також передбачає деякі заходи проти тих, хто планує уникнути податку. Зокрема податкова служба США отримує додаткові $100 млрд для посилення діяльності, а американці зі статками понад $50 млн, що відмовляються від громадянства, платитимуть 40% податку.

Законопроєкт обґрунтовується економічним аналізом фахівців з Каліфорнійського університету, за яким новий податок принесе до бюджету $3 трильйони протягом наступних 10 років. Лише 100 тис. сімей платитимуть новий податок, але він підніме ВВП країни на 1% на рік.

Воррен давно захищає необхідність введення податку на багатство — ця тема стала центральною в її президентській програмі 2020 року. Вона зазначала, що кошти, зібрані завдяки податку на багатство, підуть на піклування про дітей, безкоштовні технікуми, скасування студентського боргу за навчання та фінансування нової системи охорони здоров’я.

Сенаторку підтримував її колега Берні Сандерс, який став одним із співавторів законопроєкту. Він заявив на підтримку документа, що несправедливо, коли мільярдери платять менше податків, ніж звичайні робітники, і лише 50 американських сімей володіють половиною національного багатства.

Альтернативний варіант надійшов від члена Палати представників Ро Канна, який пропонує замість податку на багатство посилити податкове інспектування мільярдерів.