У США розпочали розробку нового палубного винищувача: що відомо
События в миреsprotyv.info23 августа 2020

У США розпочали розробку нового палубного винищувача: що відомо

ВМС США запустили програму NGAD (Next Generation Air Dominance), завдяки якої планується створити наступника палубному літаку Boeing F/A-18E/F Super Hornet. У ВМС планують повністю розробити нову конструкцію, вкласти гроші в нову розробку, а не у похідну конструкцію літаків, що вже знаходяться на виробничій лінії, інформує ресурс defence-ua.

Нова розробка має врахувати можливості F-35C Lightning II, але разом з тим розробники мають усунути деякі недоліки. Йдеться також і про необхідність збільшення бойового радіуса до близько 1850 км (1000 морських миль).

Новий пілотований винищувач має розширити зону дії авіаносця та «додати актуальності флоту атомних авіаносців», стверджують у ВМС США.

Водночас в якій саме конфігурації буде машина – одномісній чи двомісній – поки що невідомо.

Повідомляється, що новий бойовий літак має бути прийнятий на озброєння на початку 2030-х років.

Це пов’язано з тим, що через високі темпи експлуатації F/A‑18E/F Super Hornet, попри програму SLEP і замовлення нових Block ІІІ, літак розпочнуть виводити зі складу палубної авіації в наступному десятилітті.

Крім того, у 2030-х роках виникне необхідність замінити літаки радіоелектронної боротьби E/A‑18G Growler. Це означає, що програма NGAD може швидко отримати високий пріоритет у списку потреб міністерства оборони США.

Цікавим є і питання фінансування. Представники Пентагону і ВМС неодноразово посилалися на бюджетні обмеження при обговоренні програм та витрат. Так, ВМС у 2021 році планують скоротити програму Super Hornet і зробити наступний фінансовий рік останнім, коли служба буде закупати цей літак.

Відомо, що інтерес до програми висловили три американські компанії – Boeing, Lockheed Martin і Northrop Grumman. Також не можна виключати, що NGAD стане так званим «сімейством платформ».

Написать комментарий