У США запропонували розширити територію країни за рахунок приєднання до неї Пуерто-Рико
События в миреnewformat.info19 марта 2021

У США запропонували розширити територію країни за рахунок приєднання до неї Пуерто-Рико

На початку березня в США представили законопроект, який закликає розширити територію країни за рахунок приєднання до неї Пуерто-Рико.

На думку одного з авторів документа, демократа з Флориди Даррена Сото, це необхідно, щоб допомогти жителям острова позбутися колоніальної спадщини і вирішити їх економічні проблеми. Однак його ідея зустріла опір з боку іншого представника демократів, конгресвумен з Нью-Йорка Олександрії Окас-Кортес, яка вважає, що перш, ніж приєднувати до країни нові землі, необхідно переконатися, що жителі цих територій дійсного цього хочуть.

Пуерто-Рико — острів в Карибському морі, де проживають понад 3 млн осіб. Ось уже 123 року він залишається однією з асоційованих американських територій, які західні ЗМІ просто називають колоніями. Верховна законодавча влада там належить Конгресу США, у веденні якого знаходяться питання зовнішньої політики, оборони, місцевого законодавства. Виконавча влада знаходиться в руках губернатора.

Офіційно пуерториканці — американські громадяни, але з застереженнями. Вони не можуть голосувати на виборах президента і мають тільки одного представника з обмеженим правом голосу в Конгресі. При цьому вони платять податок з зарплати на американські федеральні програми, такі як медична допомога малозабезпеченим, програма додаткового харчування та інші.

Вважається, що більшість жителів Пуерто-Рико, включаючи деяких офіційних осіб, які бажають, щоб їх острів став 51-м штатом США, а самі вони — повноцінними американцями. За це в минулому листопаді висловилися 52% місцевих жителів на спеціальному референдумі. Це був вже шостий плебісцит, на якому пуерториканців запитували про їхнє бажання приєднатися до США.

У 2012 та 2017 років роках більшість голосів також віддали за перетворення архіпелагу в американський штат, але, як відзначала газета The Hill, в першому випадку результат референдуму здався сумнівним через те, що майже півмільйона учасників голосування залишили свої бюлетені порожніми, а в другому — через низьку явку, яка склала лише 23%. Крім того, в 2017 році формулювання, прописані в бюлетенях, не отримали офіційного схвалення з боку американського Мін’юсту.

«У нас був ураган» Марія «і землетрусу, а тепер і COVID, і у всіх цих випадках, коли Пуерто-Рико потрібні федеральні ресурси, федеральна підтримка, федеральні дії, у нас немає можливості вимагати відповідальності з боку посадових осіб у Вашингтоні, тому що їм не потрібно заробляти голоси в Пуерто-Рико», — наводить The Guardian слова директора організації» Рада штату Пуерто-Рико», яка виступає за приєднання острова до США.

Однак всупереч бажанню Пуерто-Рико поміняти свій статус, у Вашингтоні до цієї ідеї завжди ставилися прохолодно і не робили для цього ніяких кроків. В першу чергу через гроші. З 2015 року острів є банкрутом, процес включення його до складу країни зажадає великих витрат, а борги пуерториканців ляжуть на плечі всіх жителів США.

Однак здається, що прийшов до влади президент Джо Байден готовий витратитися. Ще під час своєї виборчої кампанії нинішній президент заявляв про необхідність інвестувати в острів і підтримувати його жителів. За його словами, він вважає кращим сценарієм приєднання Пуерто-Рико до США, але погодиться з будь-яким рішенням, яке приймуть на місцях.

Майбутнім статусом острова в Вашингтоні стурбовані відразу два демократа — конгресмен з Флориди Даррен Сото і конгресвумен з Нью-Йорка Олександрія Окас-Кортес. Саме в їх штатах проживають дві найчисленніші в США пуерто-риканські діаспори. Обидва політики по різному дивляться на майбутнє острова і пропонують з цього приводу різні ініціативи.

Так, на початку березня Даррен Сото в черговий раз представив законопроект про включення Пуерто-Рико до складу Сполучених Штатів, заявивши, що «колоніальна політика більше не діє». Цей документ також підтримала спеціальний комісар від Пуерто-Ріко і член Республіканської партії Дженніфер Гонзалес. На думку Сото, зміна статусу острова допоможе його мешканцям впоратися з великим борговим кризою, 40% безробіттям і руйнуваннями, які завдав ураган «Марія» в 2017 році.

Якщо Пуерто-Ріко все ж увійде до складу країни, то це збільшить число вільних місць в Конгресі. Від острова до Вашингтона відправлять відразу сім законодавців — двох в Сенат і ще п’ять в Палату представників.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
nn
)))
Елена
Дело в том что в руководстве России сидят такие вот роджеры,не такие как этот,это так,старший куда пошлют,гавкать там на оппонентов, разгонять краснопузых,а те что с сотнями миллионов и миллиардеюы имеют,вот они и есть слабость России,они в любой момент предадут, простые русские Вани не предадут Родину,а роджеры продадут, история этому всегда учила,они и есть иуды.Америка с нами.
Игбун Хохлов
В 2014 году Хамерика пыталась свергнуть Асада. Асад обратился за помощью к России. Хамерика осталась в жопе. В 2018 году Хамерика пыталась свергнуть Мадуро. Мадуро обратился за помощью к России. Хамерика осталась в жопе. В 2020 году Хамерика пыталась свергнуть Лукашенко. Лукашенко обратился за помощью к России. Хамерика осталась в жопе. Вывод: Хамерика - глист.
Елена
У американских ВВС и ВМС несравненно больше и самолётов транспортных и кораблей ,с транспортными кораблями,плюс базы и порты обеспечения везде,тут уж и спорить нечего,в разности потенциалов.дурачина ты простофиля.и мерзавец.
Луна-2
Америке с Россией не дружить. Америке с Россией нужно жить . американцам нас не победить У них запасов может не хватить...
Весёлый Роджер
И тут ты мудак Шмуля, просто русофобный обсерун мудак! Больше не назовешь тебя НИКАК!!! Россия за две недели перебросила 170 000 тыс. солдат с техникой и танками на 7000км!!! А твои "передовые" пиндосы- ОДНУ дивизию везли по Европе целый месяц. Ось воно як, ты всосал пердун мудак?!
Елена
Та Америка,та, Россия не союз,так,тень блеклая,а Америка та ещё сила.