У центрі майбутнього саміту НАТО буде зміцнення єдності Європи та Північної Америки
События в миреua.interfax.com.ua18 мая 2021

У центрі майбутнього саміту НАТО буде зміцнення єдності Європи та Північної Америки

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав вісім позицій, які стануть основою порядку денного саміту альянсу, запланованого на 14 червня у Брюсселі.

Як повідомляє у вівторок штаб-квартира організації, пропозиції було озвучено під час засідання Військового комітету альянсу за участю начальників генеральних штабів збройних сил країн союзників. Засідання відбувається під головуванням глави Військового комітету НАТО, маршала авіації Стюарта Піча.

"Пропозиції, обговорення яких відбувається в Північноатлантичній раді, спрямовані на зміцнення єдності між Європою і Північною Америкою, розширення підходу НАТО до безпеки й захисту міжнародного порядку, що базується на правилах. Вони варіюються від тісніших політичних консультацій і відновлення прихильності колективній обороні до конкретних заходів з активізації роботи щодо забезпечення стійкості, зміни клімату і нових технологій, а також щодо поліпшення координації з демократичними країнами в усьому світі", - зазначено в повідомленні.

Столтенберг наголосив, що "зустріч на найвищому рівні надасть унікальну можливість зміцнити НАТО як втілення зв'язку між Європою і Північною Америкою". За його словами, червневий саміт НАТО "надасть унікальну можливість захистити Північноатлантичний союз у майбутньому, зміцнити трансатлантичні зв'язки та продемонструвати нашу прихильність трансатлантичній солідарності. Не на словах, а на ділі".

Написать комментарий