У Туреччині собор Святої Софії можуть перетворити на мечеть
События в миреnewformat.info10 июня 2020

У Туреччині собор Святої Софії можуть перетворити на мечеть

На 2 липня призначено засідання Державної ради Туреччини, де обговорять долю собору Святої Софії або Айя-Софія.

Це один з древніх і шанованих храмів у християн. Базиліка була побудована в 537 році на місці ранньохристиянських храмів. Собор на протязі століть вважався символом могутності Візантійської імперії.

Однак після захоплення Константинополя турками в XV столітті Свята Софія була перетворена в мечеть, були прибудовані мінарети. Після падіння Османської імперії і утворилася Турецький республіки в 1934 році влада країни вирішили відкрити в базиліці музей, де були б збережені як християнські елементи оздоблення, так і мусульманські. Свята Софія знаменита своєю золотою мозаїкою із зображенням Богородиці.

Прохання переглянути рішення влади 1934 року і відновити статус мечеті з’являються регулярно. А Державна рада, який фактично є вищим адміністративним судом в Туреччині, постійно відхиляв ці вимоги. Але зараз в країні помітно змінилася риторика. Та й до речі, до питання про повернення мечеті в будівлю Святої Софії повернулися після 29 травня, коли в Туреччині відзначали 567-ту річницю взяття турками Константинополя. Тоді в соборі прочитали суру з Корона. Це викликало бурхливу реакцію влади Греції.

— Греція незадоволена тим, що ми збираємося перетворити Айя-Софію в мечеть. Але ми демократичне держава, і якщо буде зроблено такий крок, то для того у нас є парламент, нам не потрібно ні у кого питати дозволу. Ми чекаємо рішення Держради і вчинимо в залежності від цього. Тому Греції потрібно знати своє місце, — заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган. А вже 5 червня він доручив своїм однопартійцям вивчити питання зміни статусу базиліки.

Разом з тим, як пише турецька преса, Ердоган попросив своїх соратників не поспішати, зазначивши, що Свята Софія навіть в разі зміни свого статусу повинна залишатися відкритою для туристів.

Константинопольський патріарх Варфоломій поки ніяк не висловився про дії турецької влади.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
петро - гори в аду
Весёлый Роджер
А ыщо Шмуля_Елен, с девичими труселями до колен, ты забув поблагодарить своих панов за их БЕСкорыстную помощь нищебродной крайине: «Елена -27 июня 2020 - Много, очень много масок, самолёт целый,большой доставил, …нужные медицинские препараты и средства всякие приборы,там инвентарь ,всякое такое . всё доставили и ИВЛ Америка людям посылает,кому надо…» Хотя эту пиндосную литаку никто не бачил, ну видно ты опять передозил Червоной Шапкой, ну як тоди, кади ты побачив мост из картоне у Крым тай 200 000 бурятив на конотанковой тяге у Донбасу. Вот выбить бы тебе глаз, старому пыдарасу!
Весёлый Роджер
У старого пропахандона Шмули_Елен, ну тот шо у девичьих треселях до колен, те же проблемы! Тильки у него - на задок!
ШИРЛИ МЫРЛИ
СЛАБА НА ПЕРЕДОК?
Весёлый Роджер
А мне вот одно не понятно, а на каком языке написан сей текст на камне? Хибаж цэ ны мова австроляховая, ну сто пудова цэ ны она! Там «Лето» и ни «Лито», там «мерил море по льду», а не «миряв море по льоду», там «князь», а ни гэтмань и тд. Но хитродупым генетичным щирым предателям всё это по х.ю, для них тильки одно играет роль, кто платит гроши, тот их и сношает! Как пишет пропахандон свинорылый Шмуля: «А шо – у дупу тоже хорошо!» Сало уронили – хероям убийцам и их оправдателям Шмулям мало!
Весёлый Роджер
Ты Шмуля совсем сбрендил от русофобства, мразь ты партЕйная из КП_СС!? Почитай договор о Дружбе, что щирые предатели подписали? Так, передача гостайн третей стороне - это разве дружеский акт? Тогда бы вы твари не подписывали ничего! Нет же, xoxлам хотелось и на пиндосный х.й сесть и на русском велике, покататься задёшево чи в нахаляву! Шо ны такЪ?
Весёлый Роджер
Это правильно, никому войны не хочется, кроме одного тут не долеченного тай выжившего из ума старикашки пропахандона, нацепившего девичьи труселя и орущего бандерам УРА! «Елена - 12 ноября 2018 - высокий моральный дух воинов всу, а главное защита своей родной земли позволит освободить Донбасс ударами двух танковых соединений с выходом на границу Украинв и дальнейшим освобождением этнических украинцев в орде,которых не слышат...»