У Великій Британії впровадили відеозасвідчення складання заповіту
События в миреzib.com.ua19 августа 2020

У Великій Британії впровадили відеозасвідчення складання заповіту

Під час карантину в шотландський закон були внесені поправки, які дозволили використовувати відеотехнології для складання заповіту під час пандемії.

Нові заходи спрямовані на вирішення проблемних моментів під час підписання заповіту, які виникають через соціальне дистанціювання чи хворобу, повідомляє «Закон і Бізнес» з посиланням на «Я і Закон».

Однак в Англії ця процедура буде аналогічним чином дозволена за умови, що якість відео і звуку буде достатньо високою, щоб чітко бачити і чути , як відбувається процес.

Проте, уряд заявив, що відеозасвідчення має бути крайнім заходом і що фізично присутні свідки повинні залучатися там, де це безпечно. Також уряд оприлюднив приклади та інструкції з проведення процесу відеоспостереження за складанням заповіту.

Нові заходи відеоспостереження будуть залишатися в силі тільки до 31 січня 2022 року (або довше, якщо це буде необхідно), після чого підписання заповітів має проходити у фізичній присутності свідків.

Існує один застережливий момент щодо відеозасвідчення. Він полягає в тому, що заповіт дійсний тільки після того, як заповідач і свідки фізично підписали заповіт. Якщо заповіт відправляється свідкам для підпису (після того, як заповідач підписав і свідки засвідчили підпис черех відеозв'язок), існує ризик того, що заповідач може померти до того, як свідки фізично підпишуть заповіт. В таких обставинах заповіт буде недійсним. Тому процес має бути завершений якнайшвидше після підписання заповідачем (в ідеалі протягом 24 годин), щоб знизити цей ризик.

Написать комментарий