События в миреrubryka.comOct 28

У Вільнюсі планують переробляти жир з ресторанів і кафе в електроенергію

nk_hauz/-mki-cd_xbkb4bw8kpfy.jpg

У Вільнюсі планують запустити перероблення харчового жиру з закладів громадського харчування у біогаз для виробництва електроенергії.

Проєкт, який дозволить ефективно утилізувати 500 тонн жиру на рік, реалізує найбільша водогосподарська компанія Литви – Vilniaus Vandenys, передає sputniknews.

"Змішані зі стічними водами харчові жири у міській каналізації накопичуються на стінках труб, забивають їх і призводять до аварій, – зауважують у компанії. – Однак є спосіб ефективно використовувати ці відходи для отримання у рік понад 400 кубометрів біогазу для виробництва близько тисячі кіловат-годин "зеленої" електроенергії".

Проєкт стане корисним і підприємствам громадського харчування, і міському населенню, і природі.

"Сьогодні ресторани та кафе скидають у каналізацію жир, що утворюється під час виробництва, не маючи альтернативи, – сказав генеральний директор Vilniaus Vandenys Маріус Швайкаускас. – Однак якщо ми збиратимемо ці відходи, то підприємства громадського харчування отримають можливість діяти відповідально і робити свій внесок у збереження навколишнього середовища".

Наразі розраховується, скільки підприємств громадського харчування у Вільнюсі можуть здавати використаний жир, яка кількість буде збиратися, а також проводиться оцінка наявного обладнання та його місткості.

💬 Последние комментарии
Каменяр
Згинуть наші вороги, як роса на сонці.... Від злості!
Каменяр
А ти де мешкаєш, не в Європі? Чи ти ІР- адресу німецьку привласнив, "повернув", як прийнято в кремлівськіх лакеїв?
Елена
Он такой же барыга бизнесмен как и все другие, только с уклоном в сторону востока,предложи ему выгодные контракты со стороны Запада,вектор Виктора Владимировича резко поменяется на противоположный, ничего личного, только интересы бизнеса.Роджнер мудило.
Елена
Я первопричину показываю
Каменяр
Для довідки - на сайті "Миротворець" Савенкова Фаина Владимировна записана як жертва психологического насилия и российско-террористической пропаганды. Хтось проти?
Кот
Как смачно плюнула Россия в НАТО,прекратив действие своей миссии в Брюсселе!!! Нарвались эуропейцы и поделом!!!
Луна-2
Парадокс -где бы не проходили американцы, и как бы сильно не укрепляли чужие армии -Эти армии всегда блекли перед Российской армией- Вот уже 13 лет как в Грузии Мишико Галстук -жевал, самые знаменитые кадры тогда были .А американцы -до сих пор не могут понять что лучше укреплять свою армию, чем изменять- усиливать оборону чужой армии А так что ж если грузинам выдать оружие- старье, не используемое в своей армии . ТАКЖЕ КАК И УКРАИНЦАМ, И ВООРУЖИТЬ -тех негодным , устарелым оружием- это только бизнес, и ничего лишнего