У Вільнюсі та Любліні встановили «портали», через які жителі міст можуть бачити один одного в режимі реального часу
События в миреhromadske.ua31 мая 2021

У Вільнюсі та Любліні встановили «портали», через які жителі міст можуть бачити один одного в режимі реального часу

У столиці Литви Вільнюсі біля залізничного вокзалу встановили екран, на якому йде пряма трансляція з польського міста Люблін. Такий же екран з'явився і в Любліні — за допомогою пристрою транслюється прямий етер із Вільнюса.

Про це розповіли творці порталу, пише The Verge.

Тепер жителі двох міст, розташованих на відстані 600 кілометрів, можуть бачити один одного в реальному часі. Екрани мають круглу форму і нагадують портали з науково-фантастичних фільмів.

Як пояснив свою ідею її автор Бенедіктас Гіліс, причинами більшості проблем, з якими зіштовхується людство, є не відсутність необхідних знань і технологій.

«[Причина] трайбалізм, недолік співчуття і вузьке сприйняття світу, яке часто обмежується нашими національними кордонами», — пояснив Гіліс і додав, що проєкт має на меті об'єднати людей різних культур, відкинути розбіжності минулого і переосмислити ідею єдності.

Дизайн екрану розробили інженери Центру творчості та інновацій Вільнюського технічного університету імені Гедиміна. Пристрій створювали протягом п’яти років.

Кругла форма екрану є не тільки відсиланням до наукової фантастики, але й символізує колесо часу. У майбутньому творці проєкту планують встановити такі ж екрани й в інших містах.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Уеб
    31 мая 2021
    Что необычного в веб-камере ?? Новости для кого ?
    Ответить