События в миреwww.eurointegration.com.uaAug 5

Уряд Франції оштрафували на 10 млн євро через забруднення повітря в мегаполісах

nk_hauz/YIHpLpM7g.jpeg

У Франції Державна рада, верховний орган адміністративного правосуддя, винесла рішення за позовом екологів проти держави, оштрафувавши уряд на 10 мільйонів євро за недостатньо ефективну боротьбу з забрудненням атмосфери у великих містах.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RFI.

Держрада зажадала від влади вжити додаткові заходи щодо поліпшення якості повітря у французьких мегаполісах під загрозою нового штрафу. Екологічні організації, що стали позивачами на процесі, назвали вердикт "історичним".

Позивачами в цьому багаторічному процесі є екологічні організації Amis de la Terre і Greenpeace, вони звинувачують уряд в нездатності добитися зниження шкідливих викидів до порогових значень в мегаполісах.

Перше рішення за позовом екологів Держрада винесла в липні 2017 року, зобов'язавши уряд вжити в 13 найбільших містах всі необхідні заходи для зниження концентрації в повітрі діоксиду азоту і твердих частинок ТЧ10.

Три роки по тому суд констатував, що в восьми мегаполісах порогові значення атмосферного забруднення як і раніше перевищені.

Уряду було дано пів року на додаткові заходи. Нову оцінку дій влади Держрада почала в січні цього року, дійшовши до висновку, що в п'яти містах - Парижі, Ліоні, Марселі, Тулузі і Греноблі - порогові значення двоокису азоту все ще або перевищені, або їх зниження до допустимого рівня не стало стійким.

Агентство France-Presse відзначає деякі нововведення в рішенні Держради про штраф для уряду. Згідно із загальними правилами, 10 млн євро повинні були б перерахувати з бюджету назад в бюджет. Цього разу Держрада прописала адресний розподіл коштів, які повинні бути перераховані не в загальну  казну держави, а профільним агентствам і інститутам, які відповідають за моніторинг та розробку заходів боротьби із забрудненням повітря.

Крім того, 100 000 євро будуть виплачені екологічній організації Amis de la Terre, позивачу.

Небезпечний рівень забруднення призводить щорічно до передчасної смерті у Франції 40 000 людей, відзначає агентство AFP з посиланням на оцінки експертів.

💬 Последние комментарии
Елена
Н разговариваю с тобой.
Елена
18-й год,18-й ,плять.
-----
Уже вернулся и на старого пидара наткнулся!
Елена
Луночка, козлоослик думал что когда он наесться, после голодного совка,то его все во всём мире начнут любить,в попу целовать и носить на руках,а оно видите как,теперь и думские выборы Европа признавать не желает,а почему?а потому что просрали роджеры страну и просыпюрают сейчас,ради счетов в банках западных стран,а вы думаете,давят на слабину,на уязвимые места,а роджеры в России сила.,вон как козлоослик за них рвётся с цепи, цербер.
-----
Ну да, не я - ты головка от фуя!
е
до твоего склероза и тупости тут ВСЕМ вместе далеко... тут ты рекордсмен...все что было не с тобой помнишь и тупишь тут по этому поводу постоянно..
Весёлый Роджер
Мудак ты тупой, сиди на своей параше и не выступай! Он об Амерыке мечтает, ну мудак! У тебя гроши есть, как у Сени Кролика? У Авакова, Порошенко и др. щирых пиСдунов майдана? Ты же один из этих тупых скакунов, ждунов панувания! Мразь дешёвка ты продажная!!!
Авторские статьи