События в миреwww.eurointegration.com.ua5 авг.

Уряд Франції оштрафували на 10 млн євро через забруднення повітря в мегаполісах

nk_hauz/YIHpLpM7g.jpeg

У Франції Державна рада, верховний орган адміністративного правосуддя, винесла рішення за позовом екологів проти держави, оштрафувавши уряд на 10 мільйонів євро за недостатньо ефективну боротьбу з забрудненням атмосфери у великих містах.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RFI.

Держрада зажадала від влади вжити додаткові заходи щодо поліпшення якості повітря у французьких мегаполісах під загрозою нового штрафу. Екологічні організації, що стали позивачами на процесі, назвали вердикт "історичним".

Позивачами в цьому багаторічному процесі є екологічні організації Amis de la Terre і Greenpeace, вони звинувачують уряд в нездатності добитися зниження шкідливих викидів до порогових значень в мегаполісах.

Перше рішення за позовом екологів Держрада винесла в липні 2017 року, зобов'язавши уряд вжити в 13 найбільших містах всі необхідні заходи для зниження концентрації в повітрі діоксиду азоту і твердих частинок ТЧ10.

Три роки по тому суд констатував, що в восьми мегаполісах порогові значення атмосферного забруднення як і раніше перевищені.

Уряду було дано пів року на додаткові заходи. Нову оцінку дій влади Держрада почала в січні цього року, дійшовши до висновку, що в п'яти містах - Парижі, Ліоні, Марселі, Тулузі і Греноблі - порогові значення двоокису азоту все ще або перевищені, або їх зниження до допустимого рівня не стало стійким.

Агентство France-Presse відзначає деякі нововведення в рішенні Держради про штраф для уряду. Згідно із загальними правилами, 10 млн євро повинні були б перерахувати з бюджету назад в бюджет. Цього разу Держрада прописала адресний розподіл коштів, які повинні бути перераховані не в загальну  казну держави, а профільним агентствам і інститутам, які відповідають за моніторинг та розробку заходів боротьби із забрудненням повітря.

Крім того, 100 000 євро будуть виплачені екологічній організації Amis de la Terre, позивачу.

Небезпечний рівень забруднення призводить щорічно до передчасної смерті у Франції 40 000 людей, відзначає агентство AFP з посиланням на оцінки експертів.

💬 Последние комментарии
Каменяр
А ти поділись, чому тобі подобається перебувати холуєм у ХУЙЛА ( скорочено ХОХУ. Чому тобі імпонує перебувати кремлівським выэбком? Ну который сейчас ХУЙЛУ "сортиры моет и сраку лижет"?
Весёлый Роджер
ОЙ звиняй падаль! А ты Гивняр, срань тупая, вже продал за 10 грн и тату и мати? Шо НЫ? А чаму? А ... разумЫл ... некому покупати! Ось цэ зовсим ны файно для рагуля, ой - ля-ля! Ну не грусти! Рагульему Роду нима переводу! Сила нации у повний дебеляции!!!
Каменяр
Зараз ти пишеш, що раз російська військова техніка краща ( що все-таки сумнівно), то потрібно зразу погоджуватись на російські умови, на роль колонії. І зразу готуватись до того, що українці будуть використовуватись в якості гарматного м'яса коли новоявлені кремлівські імператори почнуть воювати на переділ світу?
Весёлый Роджер
ЭЙ Гивняр дешёвка? А шо лучше- быть мокшанцем из свободного независимого рода чи ляховым выэбком як ты? Ну который сейчас панам сортиры моет и сраки лижет?
Весёлый Роджер
Тоже самое щирые троли орал перед Дебальцево - що мол уси там поляжите! Правда тоди буряты були - аж 200 000, ых ваш пархатый гетман Петя усих побачил, а Шмуля Сруля их тоди описал, а писли не вытерпел та с переляку в угол и нассал! Тому що сраный и продажный вин пропиндосный шакал! Сало уронили - хероям убийцам детей мало!
Каменяр
Одні з найважливіших проблем для України - це війна, розв'язана Путіним на Донбасі та окупація Криму РФ. Тому мені дивно, коли ти тут пишеш про те, що в Україні вважають путінську Росію агресором і окупантом безпідставно.
---
если меня в десятый раз ударят то я не выдержу и убегу.....Примерно так звучат все эти бравурные визги.Вы упырки майданутые решите война у нас или всепобеждающие реформы и весьмирснами.Если война то нужно воевать а не с дивана подрачивая Путина пугать.