События в миреukrrain.com11 янв.

В Японії затребувана послуга з організації «зникнення»

nk_hauz/-mqksfktw6x0ywtopztc.jpg

Це трапляється щороку, мало не в кожній країні: хтось вирішує зникнути - кинути роботу, будинок, сім'ю, всю минуле життя ... В Японії існують компанії, які допомагають тим, хто хоче, щоб про них говорили "як у воду канув ".

Про це пише bbc.

Це відбувається скрізь - і в США, і в Німеччині, і в Британії. Людина раптом все кидає і зникає, щоб десь в іншому місці, де його ніхто не знає, почати нове життя.

В Японії таких іноді називають дзухацу. По-японськи це - незрозуміле зникнення, випаровування. До людей, які навмисне зникають без сліду, довгі роки, деколи десятиліття приховуючи своє місцезнаходження, воно теж підходить.

"Я був ситий по горло своїми відносинами з людьми. Я просто взяв маленьку валізку і зник, - згадує 42-річний чоловік, який попросив його назвати Сугімото. - Загалом, я втік".
nk_hauz/-mqkshv4nj0kkzpbirfb.jpg

За його словами, в тому містечку, де він народився і жив, все його знали, бо у його сім'ї там серйозний бізнес, який, як очікувалося, Сугимото успадкує і продовжить розвивати. Але від однієї думки про це йому ставало нудно, і в один прекрасний день він просто покинув місто назавжди, нікому не сказавши, куди прямує.Звичайно, мотиви для зникнення бувають різні - від невдалих шлюбів до великих боргів. Але незалежно від причини, ці люди часто звертаються до компаній, які допомагають здійснити задумане.

Такі операції називають "послугами по нічних переїздах", натякаючи на їх таємний характер. Людям, які повністю і без сліду хочуть видалити себе з минулого життя, допомагають це зробити і знаходять житло в секретному місці.

"У звичайному житті причиною переїзду буває щось позитивне - вступ до університету, нова робота або вступ до шлюбу. Але є й сумні переїзди - наприклад, коли вас виганяють з університету, ви втрачаєте роботу або намагаєтеся позбутися від переслідує вас людини", - розповідає Се Хаторі, який заснував компанію по "нічним переїздами" ще в 1990-х, коли в Японії сталася серйозна економічна криза.

Спочатку Хаторі здавалося, що єдиною причиною бігти для людей буде фінансова пастка, в яку вони потрапили. Але незабаром він переконався, що є й інші, соціальні причини.

nk_hauz/-mqkshvtgtvlacn8hzjk.jpg

Соціолог Хірокі Накаморі більше 10 років вивчає феномен дзухацу. За його словами, сам цей термін став вживатися стосовно зниклих ще в 1960-х.

Відсоток розлучень в Японії завжди був і залишається досить низьким, і деякі вважають, що, чим починати довгу процедуру шлюборозлучного процесу, простіше просто взяти і кинути дружину (чоловіка), покинувши будинок в невідомому напрямку.

"В Японії простіше зникнути", - пояснює Накаморі. Право на особисте життя тут поважається і строго захищено, людина може зняти будь-яку суму в банкоматі, і ніхто цього не помітить. Члени сім'ї не матимуть доступу до відеозаписів камер спостереження, на яких їх батько чи чоловік зображений тікає. "Поліція не стане втручатися в такі справи, якщо тільки не замішано чогось іншого - криміналу або аварії. Все, що може зробити родина зниклого, - це найняти за великі гроші приватного детектива. Або просто чекати. Це все".

"Я була вражена"

Тим, кого кохана людина кинула подібним чином,  пошуки можуть доставляти нестерпний біль.

"Я була вражена, - розповідає попросивши про анонімність жінка, чий 22-річний син зник і з тих пір не виходить на зв'язок. - Він двічі втрачав роботу. Напевно, через це майбутнє уявлялося йому тужливим".

Вона їздила туди, де він жив, шукала його в сусідніх районах, підлягає чекала, сидячи в машині біля його будинку, сподіваючись, що він повернеться. Марно.

За її словами, в поліції сказали, що могли б втрутитися, тільки якщо б мова йшла про підозру на самогубство. Але оскільки передсмертної записки не було, вони нічим не можуть допомогти.

"Я розумію, що бувають ті, хто переслідує інших людей - вони можуть використовувати інформацію на шкоду. І тоді цей закон про захист приватного життя - правильний. Але як можна однаково ставитися до злочинців і батькам, які шукають своїх дітей? Що це таке ?! " - вигукує вона. "Згідно з нинішніми законами, не маючи грошей, все, що я можу зробити, - це переконатися, що знайдений труп не належить моєму синові. Це все, що мені залишилося".

Зниклі

Багатьом дзухацу ще довго доводиться жити з почуттями жалю і смутку.

"Я постійно відчуваю почуття, ніби зробив щось неправильне, - розповідає Сугімото, бізнесмен, який кинув дружину і дітей. - Я не бачив моїх дітей вже рік. Я сказав їм, що поїхав у довгу відрядження".
nk_hauz/-mqkshuimc5w730jc3b9.jpg

Діти - це єдине, про що він шкодує. Зараз він живе в Токіо. Компанію, яка організувала для нього "нічний переїзд", очолює жінка на ім'я Сайту, також попросивши про анонімність.

Справа в тому, що Сайту - сама дзухацу, ось уже 17 років. Вона "випарувалася", вирішивши перервати відносини, повні фізичного насильства. "В якомусь сенсі я до сих пір зникла", - говорить вона.

"У мене найрізноманітніші клієнти, - продовжує Сайту. - Хтось тікає від серйозного домашнього насильства, хтось рухається егоїзмом і шкурницькими інтересами. Я нікого не суджу. Я ніколи не говорю:" Ваш випадок недостатньо серйозний ". У кожного свої труднощі ".

Таким, як Сугімото, компанія Сайти допомагає розібратися з цими труднощами. Але, хоча йому і вдалося зникнути, це не означає, що старе життя не переслідує його.

"Тільки мій старший син знає правду. Йому зараз 13, - каже Сугімото. - Я ніколи не забуду його слів:" те, що вирішив батько, - це його життя, і я не можу це змінити ". Він мислить більш зріло, ніж я правда?"
💬 Последние комментарии
Елена
В твою засуну и скипетром затолкну, будешь до..уя пистеть.
Антиелена
Никто - это ты??? Ты, мля, сними свою корону и засунь ее себе в американскую жопу!
Елена
Узников совести там нет,у двигателей прогресса совести нет, яркий пример тому, Весёлый Роджер,он масенький двигателёк, микроскопический,а совести нет совсем,он узник алчности , чревоугодия и пьянства, ещё и похвалиться,что он такой боХатый,ну по сравнению с нищебродами,шо скажешь?если Бог решил наказать человека он лишает его разума,вот и результат,наш любимый Весёлый Роджер.
Елена
Тебя за дебила считаю точно,тут и к гадалке не ходи, двигатели прогресса,хе, долбоёб ты козлоослик, долбоёб
Елена
Не говори, никто не просил.
Елена
Это же двигатели прогресса,не может быть, Роджер так утверждает.Очередей за колбасой нет, всё в магазинах есть, счастье настало,это Роджер утверждает, всё это происки врагов.
-----
«Платіжка за тепло в Києві зросла майже на 20%!!!»