События в миреua.news9 июн.

В Іспанії порушили справу про корупцію проти колишнього короля

nk_hauz/-m9k6k_v0gcitkph1lwe.jpg

Верховний суд Іспанії почав розслідування проти колишнього короля країни Хуана Карлоса. Його можуть притягти до відповідальності за отримання через офшори 100 мільйонів доларів від Саудівської Аравії.

Як передає Reuters, розслідування розпочав прокурор Верховного суду Іспанії, він повинен встановити, чи можна притягти до відповідальності короля, у якого був імунітет від кримінального переслідування до його добровільного зречення престолу у 2014 році. Якщо слідство доведе, що Хуан Карлос порушив закон після цієї дати, його можуть судити.

Сам Хуан Карлос зрікся престолу якраз через корупційний скандал, коли будучи королем, нібито отримав 100 мільйонів доларів від короля Саудівської Аравії. Гроші йому заплатили за посередництво між саудитами та іспанськими компаніями, які зголосились збудувати високошвидкісну залізницю між містами Медіна і Мекка. При чому кошти перерахували на таємний панамський офшор короля.

Через цей скандал принц Філіп, який зійшов на трон після зречення Хуана Карлоса, відмовився отримувати від батька будь яку спадщину, а також від його активів, інвестицій та інших статків, які могли бути придбані незаконним шляхом.