В Італії почали демонтаж непрацюючої АЕС
События в миреaspekty.net09 августа 2020

В Італії почали демонтаж непрацюючої АЕС

Демонтаж будівель, споруд та обладнання першої італійської атомної електростанції почався в провінції Латина, за 60 км на південь від Риму. Про це повідомив Агостіно Рів’єччо, представник державної компанії Sogin, яка займається виконанням робіт.

«Сьогодні починається основний етап виведення з експлуатації цієї атомної станції», — сказав він. За словами представника Sogin, роботи повинні завершитися в січні 2021 року.

Працівникам компанії належить демонтувати близько 600 залізобетонних блоків вагою більше двох тонн кожен. Вони утворюють герметичну оболонку, яка захищала ядерний реактор.

Роботи будуть проводитися на висоті близько 50 метрів. Демонтовані плити планується розділити на метал і бетон, які після радіаційного контролю підуть на переробку.

Після цього висота будівлі АЕС зменшиться з 53 до 38 метрів.

АЕС в Латині з єдиним газоохолоджувальним ядерним реактором стала першою діючою атомною станцією в Італії і була введена в експлуатацію в 1963 році. АЕС у Латині припинила роботу в 1987 році.

Як повідомлялося, в Еміратах запустили першу в арабському світі АЕС. Потужність станції Барака після введення в дію всіх чотирьох енергоблоків становила 5600 МВт.

Написать комментарий