В Ізраїлі найбільший сміттєвий полігон країни перетворили на екопарк
События в миреrubryka.com25 января 2021

В Ізраїлі найбільший сміттєвий полігон країни перетворили на екопарк

Замість сміттєзвалища – парк відпочинку! В Ізраїлі найбільший сміттєвий полігон країни перетворили на екопарк.

Про це пише Кліaр Енерджі.

Це один з найбільш вдалих прикладів рекультивації полігону в світі. Парк ім. Аріеля Шарона неподалік Тель-Авіва займає площу 8 кв. км – найбільша рекреаційна зона країни, у вихідний погуляти сюди приїжджає до 3 тис. людей. А ще кілька років тому це була 60-метрова гора сміття – найбільше звалище країни.

Гора Хірія росла 46 років, з 1952 по 1998 р. На момент закриття її висота становила 60 м, а обсяг сміття – 16 млн куб. м. Сморід, звісно, був сильний, краєвид малопривабливий, але ніхто нічого не робив, поки звалище не почало загрожувати роботі головного аеропорту країни, розташованого неподалік. Птахи, які розвелися на смітнику, часто потрапляли в двигуни літаків, було кілька серйозних аварійних ситуацій, після чого звалище змушені були закрити і почати рекультивацію.

Насамперед треба було вирішити, що тепер робити зі сміттям? Тому найбільші міста Ізраїлю об'єдналися і створили промисловий парк з переробки відходів. Він складається із шести структурних підрозділів: це завод з переробки ТПВ на альтернативне паливо RDF, комплекс з автоматизованого сортування сміття, а також майданчики з переробки будівельних матеріалів та органічних відходів, станція біогазу та розвантажувальна станція.

Усе, що може піти на вторинну переробку – переробляється. Великогабаритні будматеріали використовують для того, щоб зміцнити схили від зсувів, з будівельних відходів також будують декоративні стіни, тераси і мостять доріжки. Іншу частину будівельного сміття подрібнюють і використовують для будівництва доріг по всій країні.

Звалищні гази відкачують через численні свердловини. Щогодини з надр гори добувають близько 1000 куб. м газу. Його використовують для потреб фабрики, яка знаходиться поруч.

Саму сміттєву гору спочатку покрили спеціальним біопластиком, а зверху – гравієм та ґрунтом. Загальна висота цих шарів майже 7 м. Контури гори зберегли, укріпили схили й засіяли травою, а на вершині влаштували парк зі штучним озером, фонтанами, зробили пішохідні та велодоріжки.

Щоб втілити проект в життя, задіяли кращих фахівців світу і величезні кошти. В Україні, до речі, під сміттєзвалищами зайнято близько 40 тис. га., з якими теж потрібно щось робити.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
разница в коммерческой стоимости индийской, китайской, европейской и российской вакцины в баксах: астразенека - 2$ по Европе без доставки, индийская 5$ самовывоз, джонсон^2 - 20$ c доставкой, российская 20$ без транспортных расходов, китайская 29$ с гумм.доставкой, пфайзер 39$ полный фарш, модерна 40$ без доставки или 70$ всё включено. Есть ещё супер вакцина из Тайваня от Медиген ценой от 100$ и выше, - но там учёные упёрлись в золотистых хомячков, у которых оказалась зверская восприимчивость к ковиду и какая-то неправильная иммунная реакция на вакцину. Поэтому, все стобаксовые вакцины Медигена уходят в хомячков, а не для людей. Аж завидно.
СВОБОДНАЯ УКРАИНА
а почему унажают урсулу. гендерное равенство а тут крику что кому-то не уступили место??? что гендерное равенсво хорошо пока собственную жопу не усадила и ту вспомнили что она женщина)))) равенство так равенство а то стуло не дали это трагедия а двери придержали это сексизм. как говорят за что боролись на то и напоролись, кушайте не обожритесь.
е
Рада в полном составе с президентом и его семейством во главе пусть идет воюет... Им полезно для здоровья в отличии от остального населения, кроме Елены, ей в радость будет во славу Америки сдохнуть...
Серж
Скачки. Браво!!!
е
Интересно, а сама Украина не желает объяснить перемещение войск в сторону Донбасса и полное игнорирование минских соглашений??
Украинец
Но знаешь, чем это закончился? Кровавой расправой, пусть они сами мутят в Мексике, но трупов станет еще больше.
Гость
Хахаха.. хороший юмор квартала 95! Похлопаем ему, медаль ему за юмор. Если что, серьезно, об этом Путин давно говорил при Порошенко - НЕ ПЛАНИРУЕТ контактировать с сумасшедшим президентом (при Порошенко и при Зеленского)! Нет смысла присылать ему приглашение на разговор. АБСОЛЮТНО НЕТ СМЫСЛА, Путин начнет рассматривать, если прекратится бедлам в Украине, и тогда будет другой разговор.