События в миреgreenpost.ua17 янв.

В Монголії від лютих морозів щодня гинуть десятки тварин

Таку ситуацію називають дзуд — стихійне лихо, коли свійська худоба не може знайти корм під сніговим покровом і масово гине від голоду та холоду.

nk_hauz/-mrc-pcruvmmrtrypxpx.jpg

Цього року в Монголії сувора зима із сильними снігопадами та дуже низькими температурами, через що тут щодня гинуть десятки тварин.

Як ідеться в дописі «Довкола Монголії» у Фейсбуці,  екстремальні морози вже вбили понад 500 верблюдів-бактріанів у провінції Овор-Ханґай у центральній Монголії. А верблюд найкраще з усіх тварин пристосований до таких погодних умов.

nk_hauz/-mrc-sgvaqgqczj5qztl.png

Таку ситуацію називають дзуд — стихійне лихо, коли свійська худоба не може знайти корм під сніговим покровом і масово гине від голоду та холоду. Відомо, що монгольська худоба цілий рік перебуває на вільному випасі — жодних кошар, хлівів, стаєнь.

nk_hauz/-mrc-sbyggqesaytat9y.jpg
nk_hauz/-mrc-sbvfg733kkof-sn.jpg
nk_hauz/-mrc-s_qm3xdszcywylj.jpg

Монголи розрізняють «чорний», «білий» і «залізний» дзуд.

«Чорний дзуд» — це холодна зима після засушливого літа, коли тварини через нестачу кормів не можуть набрати достатньо ваги, щоб пережити зиму.

«Білий дзуд» спричиняють сильні снігопади, коли підніжний корм стає недоступним для худоби.

«Залізний дзуд» буває після дощу, який замерзає та вкриває пасовища шаром льоду. Це справжнє лихо для пастухів, коли худоба не може знайти корм і велика кількість тварин гине від голоду та холоду. А пастухи, втративши свої стада, змушені переїжджати в міста та поповнювати ряди пролетаріату.

nk_hauz/-mrc-suqdz2xhn3fzc-n.jpg
nk_hauz/-mrc-sxhwlzzwezyzq7h.jpg
nk_hauz/-mrc-sj4vhgqcbowfy7n.jpg
nk_hauz/-mrc-shh2wpbuxsstw5k.jpg

Рекордний за наслідками дзуд був взимку 1944 р, коли за різними підрахунками загинуло від 7 до 9,2 млн голів худоби. З 1999 до 2003 р. дзуд забрав 25 % великої рогатої худоби в Монголії і призвів до затяжної економічної кризи.

Повідомляється, що масовий дзуд трапляється в Монголії приблизно раз на 10 років, але зараз метеорологи прогнозують, що сильні дзуди почастішають і будуть повторюватися вже кожні 4–5 років, а не кожні 10, як раніше.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ПИсДит ТВАРЬ Шмуля Писдунович, як тов.Троцкий ПИсДИТ!!! Жидяра - шо с него возмёшь? "прогресс цивилизации" - цэ коди министр Продан спиСдошил 800млн грн и ему НИЧЕГО не було!!! Цэ коди Петю не сажают и даже браслет на яйки ему не одевают. Цэ коди бандеровцы могут убивать и грабить, а Шмуля их защищает и прославляет! И не за социализм ты ПОДДОНОК сраный, а за свою должность на складе - дэ ты пиСдошил ВСЁ подряд! А на фуя тебе перемены, коди у тоби бул полный холодильник! А эти ТУПЫЕ гои нихай в очередях стоят та коммунизму чекают!
Луна -2
Еще бы ей не сохранить?Это же святая память о Майдане -Где она была в числе активных секс - тружениц.Такое не забывается
Весёлый Роджер
ВРЁТ Шмуля - ТВАРЬ пархатая, ОН ВСЁ НАГЛО ВРЁТ!!! «Елена – 14 сентября 2020 - Украина выбрала свой путь,…» Ты Шмуля наглый тупой 3.14здун!!! «Елена – 26 апреля 2021-….,а Украина захоьела ещё!!! больше богатого иметь,в смысле благ,… и прикунула что с Западом будет богаче,чем с другой страной…» А когда и на каком референдуме, украинский народ выбрал шлях до Эуропы и ляхового унитаза и полями с клубникой? На майдане? Так не было там этого! Там Сеня Кролик всем обещал 1000евро в щирое рыло и пожизненный Шенген с немецкой пенсией! А иначе он с позором жить не будет или кулю в лоб! Правда не объяснил, кому эту кулю он пустит!
Луна -2
вау,как интересно -Культура так и прет - слог высокой поэзии
Антиелена
Молодец, Ленка-зрелка-давалка! Сохранила! За это уважаю!
Весёлый Роджер
Какая оригинальная, а ГЛАВНОЕ правильная и своевременная идея для дупы пархатого Хероя захистника воров-керивников!
Антиелена
О, какой слог, какая патетика! Вот это все что ты можешь? Нет, ты даже не укроинфовоин, ты примитивное укроживотное! Пи@дуй к своим сородичам на украмправду!