События в миреua-electro.com22 нояб.

В Швейцарії побудували сяючий хмарочос, фасад якого повністю складається з сонячних панелей

Проект започаткований ще в 2013 році, коли Архітектурне бюро з Jessenvolleweider виграли конкурс з цією проектною пропозицією. У 2016 році референдум дозволив побудувати екологічно чистий будинок, який було офіційно відкрито на початку листопада. Спочатку передбачалося встановити навіть сонячні модулі із золотими сонячними елементами. Але прогресивна фотоелектрична технологія тепер дозволяє отримати набагато ефективніше рішення. Про це подбав швейцарський виробник Megasol Energie AG і вперше використав 3D Schmerlzglas для виробництва сонячних модулів.

«Здатність скла набувати різного вигляду в різних умовах освітлення була основою для пошуку необхідних властивостей поверхні. Майже безкоштовні варіанти дизайну плавленого скла були вирішальним фактором», — пояснює Свен Ковалевський, член команди керівництва архітектурної фірми Jessenhlenweider. Сонячні модулі спроектовані таким чином, що утворюють зовнішню обшивку нової будівлі. Якщо дивитися здалеку, фасад переливається золотистим блиском, який створюється тисячами точок, вбудованих у сонячні модулі, як пояснює виробник. Крім того, сонячні модулі відкрили тривимірне відчуття.

nk_hauz/XKVmWVtng.png

Додаткова проблема у виробництві сонячних модулів: 3D плавлене скло має тривимірну структуру як спереду, так і ззаду. «Стандартні технології розроблені для «плаского» скла і не можуть врахувати такі відхилення, особливо в ламінуванні», — каже Рейст. — Ламінування є чутливим процесом: найменші відхилення в температурі, тиску, часі обробки або властивостях матеріалу призводять до небажаних результатів. Тому Megasol розробив техпроцес, спеціально адаптований для 3D-скла з урахуванням температури, тиску та часу обробки. Цей процес є вирішальним для подальшої якості, продуктивності та довговічності сонячних модулів. «Ось чому такі рецептури є комерційною таємницею і є чимось на зразок філософського каменю у виробництві сонячних модулів».

Крім унікального зовнішнього вигляду, фотоелектричний фасад у Базелі має ще одну перевагу. За словами Megasol, він також виробляє багато сонячної енергії взимку. Це пов’язано з тим, що сонячні фасадні поверхні ідеально підходять для низького положення сонця взимку, оскільки світло падає майже перпендикулярно на сонячні елементи. «Разом із холодним повітрям, яке підвищує ефективність комірок, це дуже гарні умови», – пояснює Рейст.

Це не останній проект із сонячним фасадом для базильських архітекторів. «Оскільки даху недостатньо для багатьох будівель або великі площі фасаду можуть бути покриті з причин, пов’язаних з проектом, ми зіткнемося з інтеграцією фотоелектричних модулів у багато проектів», – додає Свен Ковалевський, член команди управління архітектурного бюро.

💬 Последние комментарии