События в миреua-electro.comSep 28

Великобританія побудує найбільший на планеті енергоміст до Марокко

nk_hauz/4W9IdQHng.png

Великобританія побудує в Марокко сонячні і вітряні електростанції потужністю 7 ГВт і 3,5 ГВт. Електроенергія, що вироблятиметься, буде передаватися на Британські острови подвійними підводними високовольтними кабелями постійного струму (HVDC).

Генеруючі станції займуть площу в 1,5 тис. кв. км. Довжина підводних кабелів, які прокладуть мілководним шляхом з Марокко через Іспанію, Португалію і Францію до Великобританії, досягне 3,8 тис. км. Кабелі розраховані на потужність 1,8 ГВт. Підводна гілка складається з чотирьох кабелів. Перший кабель запустять в експлуатацію початку 2027 року, три інших — через два роки.

Проект Morocco-UK Power Project розроблений британською компанією Xlinks, яка спеціалізується на генерації електроенергії з відновлюваних джерел.

За оцінками Xlinks, до 2030 року проект закриє 8% потреб Великобританії в електроенергії, або цілий рік зможе забезпечувати енергією 7 млн домогосподарств.

Марокко вибрали, виходячи з великої кількості сонячних днів і достатньо сильних і постійних морських вітрів. Навіть взимку мінімальна тривалість світлового дня в країні сягає 10 годин. За показником глобальної горизонтальної освітленості ця країна посідає третє місце в Північній Африці.

Підраховано, що сонячні панелі в Марокко тільки влітку виробляють як мінімум в три рази більше енергії, ніж у Великобританії. Взимку ця різниця п'ятикратна.

За яких умов свою територію під проект енергогенерації надає Марокко не розголошується.